«Гострі предмети»: Стівен Кінг рекомендує!

9 липня виходить міні-серіал «Гострі предмети» — від режисера «Великої маленької брехні», автора бестселера «Загублена», продюсера горору «Пастка» і шоураннера серіалу «Баффі — переможниця вампірів». Критики припускають, що це буде найпохмуріший серіал HBO. Ще б пак, книгу зацінив сам маестро жахів Стівен Кінг.За сюжетом кримінальну репортерку Камілу Прікер, яка нещодавно вийшла з психлікарні, відправляють у її рідне містечко — зробити сенсаційний матеріал про моторошне вбивство двох дівчаток. Здавалося б, у рідному домі і стіни допомагають, але Каміллі доведеться знову зустрітись зі своєю дивакуватою сімейкою, дитячими травмами та страшними таємницями місцевих жителів.


«Я рада, що «Гострі предмети» стали саме міні-серіалом, а не фільмом. У вигляді фільму історія могла б втратити безліч нюансів і перетворитися на банальний фільм жахів », — зазначила авторка «Гострих предметів» Гіліян Флінн в інтерв’ю журналу Entertainment Weekly.


Ми вже погортали книжку Гіліян Флінн і вибрали 15 цитат, що допоможуть вам відчути атмосферу серіалу. • Проблеми завжди виникають задовго до того, як ми починаємо їх помічати.


 • Справа в тому, що я — різьбярка. Є різьбярі по каменю, дереву і металу, а я — особливий випадок. Я — різьбярка по шкірі. Своїй шкірі. Вона сама цього прагне. Моя шкіра вся обписана словами: «кухар», «кекс», «кошеня», «кучері», — наче на ній вчився писати першокласник, озброєний ножем. Останнє слово, яке я вирізала на собі через шістнадцять років після того, як почала цим займатися, було «щезніть».


 • Коли дитина змалечку дізнається, що матері на неї байдуже, це призводить до біди.


 • У цьому маленькому задушливому місті кожен день доводиться стикатися з ненависними вам людьми, які знають про вас занадто багато. Життя тут залишає свій відбиток.


 • Коли мені не дали підвищення, він порадив подати позов про дискримінацію. Але ніякої дискримінації не було — просто я була посереднім репортером.


— Жителів близько двох тисяч: південні аристократи і біле бидло.

— І з котрих ти сама будеш?

— Бидло з аристократичної родини. • Натомість висіли картини з вітрильниками, справжні пастельні сільські пейзажі і портрет Елеонори Рузвельт. Тепер я б скоріше повісила фотографію дружини Уоррена Гардінга на прізвисько Герцогиня, яка записувала всі заподіяні їй образи в червону книжечку і мстилася кожному відповідно до тяжкості його провини. Мої нинішні кумири — жінки з родзинкою.


 • ... репортери — точно вампіри: без запрошення вони пройти до вас не можуть, але якщо ви їх впустили, то не виженете, поки вони всю крівцю з вас не висмокчуть.


— Як ваше прізвище?

— Прікер. Камілла Прікер.

— А чому я вас не знаю?

— Ніколи не потрапляла в поліцію, сер.


 • Я просто думаю, є жінки, що не здатні бути хорошими мамами. А є й такі, що не можуть бути хорошими дочками.


 • З мамою відбуваються всі біди людства, і це мене дратує найбільше. Вона переживає за всіх нещасних, навіть за тих, кого ніколи не зустрічала. Вона і зараз любить впадати у відчай, це її хобі. • Останній раз телефонувала на Різдво, після трьох склянок бурбону; розмова вийшла холодно-ввічлива. Я боялася, як би мати не відчула запах віскі по телефону.


 • Якщо у вас синдром Мюнхгаузена, то ви викликаєте симптоми хвороби у себе. При синдромі Мюнхгаузена за дорученням ви доводите до хвороби дитину, щоб показати, яка ви добра любляча мати. Як у братів Грімм, розумієте? Так могла б зробити зла чаклунка.


 • Є мудрість, яка говорить, що діти не повинні вмирати раніше батьків, що це суперечить природному ходу речей. Але це єдиний спосіб по-справжньому утримати дитину при собі.


 • Мене раптом розчулив цей безневинний сімейний холодильник зі здоровою корисною їжею, який і гадки не мав, що за вакханалія коїться всюди в цьому будинку.За безліч огидних деталей Гіліян Флінн вже назвали «жіночою версією Чака Поланіка», а всі, хто прочитав книгу, підмічають, що кількість божевільних на одну сторінку просто зашкалює. Цікаво, якою ж буде екранізація? Дивіться з 9 липня на OLL.TV!