Грандіозна битва за Вінтерфелл: факти і теорії

Пост обновлен 6 мая 2019 г.


Трейлер фінального сезону «Гри престолів», коментарі творців серіалу і інсайдерів не залишають сумнівів – в середині квітня глядачі побачить найбільш грандіозну та тривалу битву в історії кіно – битву за Вінтерфелл. Зйомки її сцен безперервно тривали протягом 11 тижнів. На виході глядач побачить годинну битву з усіх ракурсів. Всупереч очікуванням, творці серіалу не будуть відтягувати битву за Вінтерфелл до кінця сезону. Король Ночі та Король Півночі, швидше за все, зіткнуться вже у другій серії фінального сезону.


В очікуванні атаки армії Короля Ночі, у Вінтерфеллі зберуться майже усі ключові персонажі. Лише Серсея Ланістер проігнорувала заклик, розраховуючи за допомогою «золотих мечів» добити того, хто вижив. Будь-то живий чи мертвий.


Розстановка сил перед боєм

Напередодні битви у коаліції живих під керівництвом Джона Сноу: 2 дракона, військо Бездоганних, армія півночі, лицарі долини, дотракійскі вершники – загалом близько 60-70 тисяч добре підготовлених солдатів, включаючи кінноту. Завдяки кадру трейлера з Дженрі Баратеонов, можемо не сумніватися – коаліція людей буде у всеозброєнні (драконівське скло та валірійска сталь).

У Короля Ночі: 1 навернений дракон, від 11 до 99 Білих Ходоків (виходячи зі сцени навернення немовляти або кількості синів Крастера), як мінімум 3 Велетня, які з'являлися в кадрах раніше, і понад 100 000 живих мерців (віхтів). Кількість оживлених ведмедів, лютововків та коней невідома.


Як бачимо розстановка сил далеко не на боці людей, особливо з огляду на те, що кожен загиблий воїн може вмить поповнити ряди Короля Ночі. Згідно військових канонів, співвідношення сил в укріпленої обороні може становити від 1:3 до 1:5 до атакуючої сторони. Розглянемо більш детально, що собою являє Вінтерфелл як фортеця.

Замок дуже своєрідним – Старки не вирівнювали землю перед тим, як зводити фундамент та стіни. Це ще раз доводить, що Вінтерфелл будувався і перебудовувався по частинах протягом довгих років. За легендами, внутрішні стіни Вінтерфелла звів Брандон Будівельник понад 2 тисячі років тому після Довгої Ночі. Ім'я Брандона Будівельника також пов'язують з такими найбільшими будівлями як Штормовий Межа і Стіна. Зовнішні стіни Вінтерфелла будувалися протягом останніх двадцяти років правління короля Едріка Снігової Бороди. Інженерія тих часів значно поступається, як і надійність і масштаб зовнішніх стін. Ще один оборонний актив – великий рів між 100 футовими внутрішніми і 80-ти футовими зовнішніми стінами Вінтерфелла. Подолавши першу стіну, ворог опиняється у «котлі» під дощем стріл і списів.

Можливий хід битви

Місця на стінах і у внутрішньому дворі замку недостатньо для розміщення всієї армії Джона Сноу, а кінноті для маневреності необхідно багато простору. Це, швидше за все, стане приводом для наступного поділу сил: Бездоганні побудують фалангу списів перед головними воротами, сіверяни розмістяться на стінах і у внутрішньому дворі, лицарі долини і дотракійскі вершники складуть резерв і сховаються в найближчому лісі. Дракони дуже важливі і навернення їх Королем Ночі стане катастрофою. Тому вони будуть «працювати» тільки поблизу своїх основних сил як повітряна підтримка.


Перевіряючи оборону на міцність, Король Ночі відправить в атаку значну частину віхтів. Вони атакують ворота і спробують задертись на стіну по усьому периметру, розтягуючи концентрацію захисників. Перша хвиля досить успішно стримується захистом, поодинокі загони видираються на зовнішню стіну. Дракони облітають периметр стін скидаючи противника полум'ям.


Король Ночі посилає Велетнів з додатковими загонами віхтів для прориву воріт. Навіть досконала підготовка і дисципліна Бездоганних не дозволить стримати Велетнів. Гинучи, останній з Велетнів таки прориває ворота. Ватажок Бездоганних, Сірий Черв'як, героїчно гине при захисті воріт. Всі віхти спрямовуються до воріт, прориваючись всередину фортеці. Дейнеріс змушена ризикувати драконами, вилітаючи на центр поля бою, вона відсікає полум'ям підкріплення мерців. Джон пускає в хід резерви – кавалерія заходить у тил ворогу, що рветься у зруйновані ворота.


Контратака кінноти дає плоди – чаша терезів знову на боці людей. Король Ночі змушений відправити свою еліту – Білі ходоки гасять стіну вогню і за підтримки навернених ведмедів і лютововків наносять удар. Дотракійська кавалерія зім'ята, зовнішні стіни переходять під контроль атакуючих, далекобійні знаряддя зруйновані, оборонці несуть катастрофічні втрати.


Залишки армії людей відходить до внутрішніх стін. Все нові й нові загиблі поповнюють армію мерців, ще більше погіршуючи розклад сил.


У безвихідній ситуації на допомогу Сноу приходить Мелісандра. Використавши сили Володаря Світла, вона заповнює внутрішній рів Вінтерфелла вогнем (про його спалення говорять зокрема аматорські фото і відео з місць зйомок). Залишки армії Сноу використовують момент для відступу з фортеці.

Велика битва закінчена, засніжена земля поцяткована кров'ю. Улюблені герої нерухомо лежать на снігу. Вінтерфелл охопила тиша. Останній оплот Півночі на шляху Короля Ночі пав. Джон і Дайнеріс розуміють, що суперник, на відміну від них, дуже швидко відновить свою армію. Бігти на південь сенсу немає. Шлях один – на північ, за стіну, шукати коріння Короля Ночі і його слабкі місця. Загине він – загинуть і всі його піддані...


Стань свідком битви за Вінтерфелл онлайн у розділі Амедіатека на OLL.TV!