«Кремнієва долина» для тих, хто не написав жодного рядка коду

За словами Ілона Маска: «Здебільшого стартапи — це мильна опера, але не така мильна опера». Коротше, серіал йому не сподобався. В той же час навколо «Кремнієвої долини» розгортаються справжні баталії: програмісти обговорюють що герої серіалу зробили не так у просуванні свого додатку, вигадують дизайни, а у коментарях під статтею «Наш розбір 9 серії 3 сезону» на популярному IT-ресурсі автора проклинають за спойлер серіалу — єдиного, між іншим, який зачепив їх за 5 років!«Кремнієва долина» не намагається сподобатись усім. Вона цілком і повністю про життя стартаперів, без ліричних відступів та жартів на загальні теми. Ми знайшли 5 причин дивитись «Кремнієву долину» для тих, хто не написав жодного рядка коду.


Особистість творця


Майкл Джадж, творець та головний ідеолог «Кремнієвої долини», подарував всьому світу героїв 90-х Бівіса і Батхеда (він до речі озвучував обох персонажів); разом із сценаристом «Сімпсонів» створив мультсеріал «Цар гори» — третій за тривалістю в історії американського телебачення ; озвучував Кенні у повнометражному «Південному парку» та деякий час працював у стартапі «Parallax Graphics» у Кремнієвій долині, проте швидко розчарувався. Достовірність та фірмовий сарказм — забезпечені.Типажі


Просто енциклопедія архетипів та типажів сучасних програмістів та айтішників. Взяти хоча б ешелон головних героїв: невпевнений у собі «ботанік», пакистанець, канадець-сатаніст, дивний чувак на прізвисько «Башка» та харизматичний підприємець, який облаштував у себе вдома бізнес-інкубатор.


Один з персонажів серіалу Гевін Белсон каже про хлопців: «Дивно... Вони завжди ходять п'ятірками, ці програмісти. Один завжди худий, високий, білий; коротун-азіат, пузань з хвостом, потім зарослий чувак і ще індієць. Вони ніби міняються, поки не виходить комплект».Відсутність любовної лінії


Єдина парочка у серіалі розвалилась, бо вони не дійшли згоди у питанні «пробіл чи табуляція». Жінки у серіалі періодично з’являються, але кохання немає. Всі зайняті більш важливими питаннями.


Достовірність


Мешканці справжньої Кремнієвої долини жартують, що цей серіал більше схожий на драму, ніж на комедію. І не дивно, бо для його створення залучили багато консультантів з IT-області. Наприклад, голову ради директорів Google Еріка Шмідта, венчурного капіталіста Говарда Моргана, співзасновника TechCrunch Майкла Аррінгтона (всі вони з'явилися на екрані в невеликих камео), колишнього гендиректора Twitter Діка Костоло.

Стартап Pied Piper, навколо якого й розгортається сюжет, навіть пройшов кілька пітчингів зі справжніми інвесторами.Сатира та ніякого пафосу


Цей серіал покладе край пафосному уявленню про Кремнієву долину! Тут «проїдуться» по усіх місцевих знаменитостях, безглуздих презентаціях, де кожен другий вважає себе Стівом Джобсом та хоче змінити світ, поневіряннях стартаперів та корпоративній культурі взагалі.

Чого тільки варта оця цитатка: «Я не хочу жити в світі, який хтось інший «робить краще» краще, ніж це робимо ми!».Ну і остання причина — короткі серії! Всього 30 хвилин, а іноді і 28. Подивитись першу серію безкоштовно можна просто зараз.