Поиск

Міфологія старого Голлівуду у серіалі «Ворожнеча»

Пост обновлен 25 мая 2018 г.

«Ворожнеча» — це чергова антологія від Райана Мерфі, відомого нам за такими серіалами як «Американська історія жахів» та «Американська історія злочинів». Це історія суперництва двох легендарних оскароносних актрис Джоан Кроуфорд та Бетті Девіс. Вони ненавиділи одна одну все життя з різних причин — чоловіки, слава, «Оскари». На початку 1960-х обидві залишились нікому не потрібними у Голлівуді, адже головними критеріями відбору актрис до фільмів були молодість, краса та питання «Ти б з нею переспав?». Кінокартина «Що трапилось з Бебі Джейн?» мала стати тріумфальним поверненням двох актрис, але зйомки перетворились на справжню війну. Власне роботі над цим фільмом, а також подіям, які відбулись після його виходу на екрани, і присвячено 8 серій проекту «Ворожнеча».Райан Мерфі максимально відтворює дух 60-х — від випадково почутих мелодій до силуету Мерілін Монро. Але одна справа дивитись цей серіал просто як приємне ретро, і зовсім інша — дивитись його, знаючи, що це за легендарні кінодіви і про що був той самий хоррор, на знімальному майданчику якого вони зустрілись.Бетті Девіс — перша людина в історії кінематографу, номінована на 10 «Оскарів». На студії «Warner Brothers» вона мала такий авторитет, що її жартома називали «четвертим братом Уорнером». А про її незвичайні «риб'ячі» очі навіть написали пісню «Bette Davis Eyes», що трималась у топі хіт-парадів 1982 року.Джоан Кроуфорд — актриса німого та звукового кіно, яка за популярністю була на рівні Марлен Дітріх та Грети Гарбо. Американський інститут кіномистецтва визнав її однією з найвидатніших актрис в історії. Саме за її прототипом Уолт Дісней створив образ Злої королеви у мультфільмі «Білосніжка та сім гномів».Що трапилось з Бебі Джейн?


Сюжет майбутньої картини було написано наче спеціально для них — дві ворогуючі сестри-актриси, одна з яких красуня (Кроуфорд), а інша бридке каченя (Девіс). З часом вони міняються місцями: непомітна у дитинстві героїня Кроуфорд стає визнаною акторкою, про яку не забувають навіть у старості, в той час як колишня зірка водевілю Девіс потроху спивається, їде з глузду та катує свою сестру від заздрощів.Це досить моторошна картина, яка за своєю психологічною напругою нагадує культовий «Психо» Гічкока. Саме хоррор «Бебі Джейн» породив явище геронтологічного трилера (це коли боятись варто когось старого).


Ти хочеш сказати, що весь цей час ми могли бути подругами?


Ця знаменита фраза з хоррору в чомусь описує і конфлікт між Девіс та Кроуфорд. Поговорюють, що їх показова ворожнеча — це здебільшого відчайдушна спроба втримати згасаючий інтерес публіки до себе. Вони були дуже різні: Кроуфорд починала свій день з умивання льдом, Девіс запалювала цигарку навіть не відкривши очі. Але страхи у них були однакові — страх бути забутими, коли пропонують тільки другорядні ролі матусь або не пропонують взагалі, страх старості та самотності.Райан Мерфі не просто реконструював події, він намагався розібратися в персональній драмі кожного з персонажів. Як було сказано у серіалі: «Ворожнеча це не про ненависть, це завжди про біль». Цей серіал — цікава коробочка з подвійним дном: дві згасаючі зірки знімаються у фільмі про двох згасаючих зірок. І все це на фоні гламурного та жорстокого Голлівуду.

Дивіться першу серію 18 травня в Амедіатеці!

ПIДПИШИСЬ НА НОВИНИ

  • Facebook Социальной Иконка

© 2018 OLLTV УСI ПРАВА ЗАХИЩЕНI