«Страйк»: новий серіал за детективами Джоан Роулінг

Обновлено: 11 июля 2018 г.

Детективний серіал «Страйк» — це екранізація книг авторки «Гаррі Поттера» Джоан Роулінг, виданих під псевдонімом Роберт Гелбрейт. Сама історія створення книг схожа на маленький детектив.  • Джоан Роулінг анонімно надсилає рукопис у різні видавництва, але всюди їй відмовляють. Для письменниці це вже звичайна справа — перш ніж світ отримав чарівну казку про Гаррі Поттера їй відмовили 14 разів.

  • Першу книгу «Поклик зозулі» видають у «Sphere Books» — імпринті видавничого дому «Little, Brown and Company», який роком раніше опублікував роман Джоан Роулінг «Несподівана вакансія». Над детективом працював навіть той самий редактор! Такий цікавий збіг помітили журналісти «Sunday Times».

  • Деяким читачам виявилось підозрілим, що автор-ветеран Роберт Гелбрейт так добре знається на деталях жіночого гардеробу.

  • І нарешті — лінгвістична експертиза виявила сильну схожість між текстами «Несподіваної вакансії» та дебютного романа про детектива Страйка.

  • Вуаля, таємниця Роберта Гілберта розкрита!Нові Шерлок Холмс і доктор Ватсон це Корморан Страйк та Робін Елакот. Він — ветеран афганської війни, позашлюбний син рок-зірки, по вуха у боргах та з протезом замість ноги. Вона — кмітлива секретарка, яка давно мріє стати детективом. У нього нестерпна колишня та низка невдалих романів, вона заручена. Між ними є певна хімія, але історія не про це. Разом вони розслідують загадкові смерті, шукають безслідно зниклих та полюють на маніяків.У серіалі всього 7 серій, розбитих на 3 сезони. У кожному сезоні розслідується одна справа: «Поклик зозулі» присвячено сумнівному самогубству моделі, «Шовкопряд» зникненню скандального письменника, а «Кар’єра зла» пошукам Шеклуеллського різника з несподіваним екскурсом у минуле Страйка та його помічниці. Кожна наступна частина серії стає все більш жорстокою. За словами самої Джоан Роулінг, «Кар’єра зла» це наймоторошніша її книга, яка й досі викликає у неї кошмари. Щоправда, екранізація все ж більш стримана та делікатна, у дусі класичного англійського детективу.Для тих, кому сподобається серіал є гарна новина — Джоан Роулінг не планує зупинятись на 3 книжках і обіцяє продовження. Дивіться першу серію в Амедіатеці!