Феномен історії «Світ Дикого Заходу»

Пост обновлен 25 мая 2018 г.

23 квітня на екрани повертається один з найочікуваніших серіалів HBO «Світ Дикого Заходу» — фантастична історія про жорстокий парк розваг, населений андроїдами, під керівництвом генія Ентоні Гопкінса.Уявіть собі «Світ Дикого Заходу» знятий Квентіном Тарантіно. Така пропозиція була, але на жаль або на щастя, режисер відмовився.

Так, продюсер серіалу Джонатан Нолан — брат того самого Нолана, який працював над фільмами «Інтерстелар», «Темний лицар» та «Престиж» (ви ж в курсі?), а ідея запозичена з фільму «Західний світ» 1973 року. На відміну від фільму, де роботи зображені здебільшого негативними персонажами, у «Світі Дикого Заходу» головними поганцями виглядають люди, які знущаються над ними заради власного задоволення. І якщо нам шкода, коли на відео «ображають» роботів, які навіть приблизно не схожі на людину, то що вже казати про тих, що не відрізняються від живих.


Отже, що нам залишається, поки до прем’єри лічені дні? Освіжити в пам’яті 10 серію, подивитись фільм-першоджерело 1973 року, ворожити на спойлерах другого сезону та зайвий раз посмакувати деталі серіалу.


  • Уявіть собі «Світ Дикого Заходу» знятий Квентіном Тарантіно. Така пропозиція була, але на жаль або на щастя, режисер відмовився.

  • В оригінальному фільмі «Західний світ» 1973 року також згадані інші парки розваг — «Світ Стародавнього Риму» та «Світ Середньовіччя». Не виключено, що вони ще з’являться в серіалі, особливо, якщо його буде подовжено на кілька сезонів.

  • Для створення аутентичної атмосфери вестерну, в кращих традиціях Джона Форда, серіал знімали на плівку. На цьому рішенні наполягав оператор Пол Кемерон, який разом з покійним Тоні Скоттом колись знімав ковбойську рекламу для «Marlboro».

  • Окреме задоволення вишукувати в серіалах відсилання до популярних творів. Чи не нагадує вам блакитна сукня Долорес вбрання Аліси в країні Див? За словами самого Нолана, у серіалі є кілька паралелей між Долорес та Алісою, більш чи менш очевидних (взяти хоча б чаювання в пустелі). До того ж, книга Керрола з’являється у кадрі і герої зачитують уривки з неї.

  • Спочатку костюми героїв шили вручну з тканини 1800-х років. Звісно, щоб одягнути такий величезний парк, тканини не вистачило, тому надалі матеріал роздруковували на 3D-принтері.

  • Що це була за пісня в першому епізоді, така знайома? Оркестрова версія «Paint It Black» The Rolling Stones.

  • Поки весь світ порівнює «Світ Дикого Заходу» з «Грою престолів», творці серіалу стверджують, що бачать його як комбінацію «Чужого» та «Днів жнив». А ще їх надихав…Діснейденд.

Фінал серіалу залишив багато питань. Геніальний інженер Форд мертвий, роботи бунтують. Чого ж чекати у другому сезоні?


За словами шоуранерів, якщо перший сезон мав робочу назву «Лабіринт» і розповідав про подорож всередину парку, то другий («Двері») проведе нас за його межі. Скільки ще існує парків?


Ми побачимо світ самураїв, частина загиблих героїв повернеться (але не доктор Форд), нарешті стане зрозуміло, хто є хто, а ще, подейкують, одна з серій другого сезону буде повністю японською.


А для тих, хто дочитав до кінця — сюрприз! Ми відкрили безкоштовний доступ до 1 сезону «Світу Дикого Заходу».


Дивіться перший сезон на oll.tv в hd-якості!