10 цікавих фактів про «Фантастичних звірів»

Після виходу фіналу поттеріани у 2011 році шанувальники не могли змиритися, що історія закінчена. Її творець Джоан Роулінг – теж. За п'ять років на екранах з'явився Ньют Саламандер - геніальний маг-зоолог, який чудово ладнає з найлютішими чарівними тваринами, але не дуже - з людьми. Саме за його підручником, за 70 років, навчатимуться Гаррі Поттер та його друзі.


Події перших «Фантастичних звірів» відбуваються у Нью-Йорку на початку XX століття. Його головний герой – вчений маг-зоолог Ньют Саламандер, колишній студент Гоґвортсу. Його захоплення магічними істотами коштувало йому навчання – чарівника відрахували зі Школи, оскільки його звір, на думку Міністерства магії, серйозно зашкодив іншому студенту. За два роки після виходу першого фільму в прокат вийшла друга картина «Фантастичні звірі: злочини Гріндевальда». Як повідомляють творці, загалом планується зняти п'ять фільмів.


 

1. Книга була написана у 2001 році. Проте мотивом для написання послужило зовсім не бажання створити сіквел або приквел до серії історій про юного чарівника. До Джоан звернулася благодійна організація, що допомагає у всьому світі дітям, які потрапили у складну життєву ситуацію. І письменниця створила благодійний твір – 80% від продажів були віддані на благодійність.


2. Ще студентом Едді Редмейн потрапив на прослуховування якогось дуже засекреченого проекту, який завалив – йому навіть не дали закінчити сцену. Вже згодом він зрозумів, що це був Гаррі Поттер і його пробували на роль юного Волдеморта - Тома Реддла.


3. Щоб відчути свого персонажа, Редмейн ходив по зоопарках і заходив у клітки з тваринами, спілкувався з дресирувальниками та провів кілька днів із слідопитом, який живе у лісі та вистежує звірів.


4. На роль Альбуса Дамблдора, молодого викладача Гоґвортсу, розглядалися Бенедикт Камбербетч, Крістіан Бейл та Джаред Харріс, батько якого – Річард Харріс, зіграв директора магічної школи у перших двох частинах поттеріани.


5. Для фільму «Фантастичні звірі» було створено понад 7000 костюмів. Над ними працювала володарка Оскарів, майстер з костюмів Колін Етвуд. Найбільше «дісталося» пальто Ньюта – їх було 20 екземплярів із різним ступенем потертості.


6. Едді Редмейну так сподобалася улюблена мантра його героя «Якщо ви хвилюєтеся - ви страждаєте двічі», що він «позичив» її для свого реального життя. «Я найнервовіша людина у світі, - зізнається Едді. – А мій герой напрочуд впевнений у собі, він спокійно тримається з усіма фантастичними тваринами, хоч і абсолютно незграбний у стосунках з людьми».


7. Перед зйомками картин усіх акторів змушували тренуватися із чарівними паличками. Єдиний, кого минула ця доля - Джуд Лоу, що зіграв молодого Дамблдора. Він сказав, що, мабуть, і так упорається.


8. За сюжетом нинішні вороги – Дамблдор та Гріндевальд – колишні друзі. У фільмі у виконавців їхніх ролей Джуда Лоу та Джонні Деппа не було спільних сцен, а в житті вони навіть не знайомі особисто.


9. Заслуги у міністерстві та написання посібника про життя фантастичних істот, принесли Ньюту орден Мерліна другого ступеня. В нагороду маг був поміщений у серію шоколадних жаб із відомими особистостями. Одну з таких жаб купив Поттер у поїзді, по дорозі в Хогвардс у першій частині поттеріани.


10. Для переміщення світом зі своїми фантастичними тваринами Саламандер використовує закляття розширення для своєї валізи. Його дію продемонстрував батько сімейства Візлі під час відвідування турніру по квідичу для свого намета. І Герміона, у першій частині "Дарів смерті" для своєї сумочки.Фантастичні звірі і де їх шукати в AMEDIATEKA на OLL.TV

Фантастичні звірі: Злочини Гріндельвальда AMEDIATEKA на OLL.TV


Весь всесвіт Гаррі Поттера в AMEDIATEKA на OLL.TV