11 фактів про серіал «Траст» від Денні Бойла

Пост обновлен 25 мая 2018 г.

Оскароносний режисер розповідає про свій амбітний проект.

Денні Бойл колись починав з роботи на телебаченні, але до свого першого великого серіалу підійшов тільки зараз. Його «Траст» — антологія, присвячена родині бізнесмена Жана Пола Гетті. Головні ролі в ньому виконали Дональд Сазерленд, Брендан Фрейзер, Хіларі Суонк і нова зірка Харріс Дікінсон. Сценарій до всіх епізодів написав партнер Бойла по «Мільйонеру із нетрів» Саймон Бофой.


«Траст» та «Всі гроші світу» знімалися в одному місці

Гетті був одним з перших доларових мільярдерів. Він прославився не тільки багатством, але і складним характером. Про його скупість ходили легенди. Наприклад, гроші Гетті вкладав в твори мистецтва, таким чином всіляко намагаючись уникнути сплати податків.


У 1973 році онук Гетті, Джон Пол III, був викрадений в Римі. Злочинці встановили за нього багатомільйонний викуп, але дід навідріз відмовився платити. Знайти підлітка він доручив своєму вірному помічникові Флетчеру Чейзу. Ця трагедія затьмарила собою всі досягнення Гетті як підприємця і новатора. Саме їй присвячено перший сезон «Траста».
До виходу серіалу видання Rotten Tomatoes з'ясувало у Денні Бойла 11 цікавих фактів про його нове дітище. Ось вони.


У серіалі буде три сезони


Наскрізна лінія в «Трасті» — важливі віхи з історії сімейства Гетті. Перший сезон — викрадення онука, другий — становлення Жана Пола Гетті як мільярдера. За словами Бойла, всього заплановано три сезони: «Кожен з них буде певною точкою відліку. В одному ми повернемося в минуле і побачимо, де він заробив свої гроші, а також подивимося його власні стосунки з батьком і матір'ю, які були дуже критичними. Останній сезон розповість про те, як сім'я впорається з трастом після смерті Гетті».Денні Бойлу сподобалися «Всі гроші світу»


Прем'єра «Траста» була запланована на січень 2018-го. Однак її перенесли у зв'язку з виходом фільму Рідлі Скотта «Всі гроші світу», який розповідає про ті самі події. Картина здобула  скандальну репутацію. За півтора місяці до релізу Рідлі Скотт вирізав з уже готового матеріалу всі сцени з Кевіном Спейсі, якого тоді звинуватили в сексуальних домаганнях. Замість нього він запросив зіграти ту ж роль Крістофера Пламмера. Фільм Скотта провалився в прокаті, хоча його непогано оцінили критики. Однак «Траст» подає ту ж історію в зовсім іншій манері: жорсткіше, веселіше і більш пізнавально.


Проте Бойл сходив на картину Рідлі Скотта в кіно і залишився задоволений: «Це дуже дивний досвід — дивитися фільм, зроблений кимось ще, але на ту ж тему. Ніколи подібного не відчував, до того ж цей фільм зняв один з моїх героїв, Рідлі Скотт. Дуже гарне кіно».


«Траст» та «Всі гроші світу» знімалися в одному місці


Виробництво обох проектів як мінімум один раз проходило в одному місці. Бойл і його команда вирушили в маєток Хетфілд-хаус, розташований в 34 кілометрах від Лондона: «Це ідеальний будинок. Там золота стеля. Ми обидва [зі Скоттом] використовували цю локацію для пари сцен. Але це просто режисерський збіг».


Герой Брендана Фрейзера — своєрідний мандрівник у часі


У деяких серіях Флетчер Чейз, зіграний Бренданом Фрейзером, повертається на камеру і говорить безпосередньо з глядачем. За словами Бойла, Чейз в якомусь сенсі не належить тому часу, в якому розгортаються події першого сезону: «Я думаю про цього героя як про мандрівника в часі. Якщо ви звернете увагу на те, що Чейз говорить про 1973-й, то він каже, що занадто старий для рок-н-ролу і занадто молодий для диско. Звідки він знає, що занадто молодий для диско? Це ж 1973 рік. Диско ж буде популярним тільки в 1976-му. Він безперечно мандрівник у часі. Він бачить майбутнє».Увага! Спойлер: Джон Пол Гетті коли-небудь помре


«Всі гроші світу» завершуються на моменті смерті Жана Пола Гетті. І хоча насправді це сталося в 1976-му, але Рідлі Скотт вирішив пов'язати його кончину з поверненням онука з полону на три роки раніше. Дія «Траста» ж триватиме аж до смерті мільярдера і, як зазначено вище, навіть забіжить трохи за неї.


Ніяких доброзичливих викрадачів


У фільмі Рідлі Скотта є персонаж на прізвисько Чінквенто — такий собі добрий малий, який опинився по інший бік закону, але при цьому співчуває онукові Гетті. У версії Бойла подібний персонаж — просто юрист, який став сполучною ланкою між викрадачами і матір'ю Джона Пола III. «Ми не хотіли буквально зображати викрадачів. Правдива їх мотивація », — говорить Бойл.


Сцена з вухом обов'язково буде


Найвідоміша деталь, пов'язана з історією викрадення, полягає в тому, що Джону Полу Гетті III викрадачі відрізали вухо, яке пізніше відправили рідним. У фільмі Рідлі Скотта сцена з вухом показана у всіх подробицях. У «Трасті» вона очікується у восьмому епізоді. «Коли ви згадуєте цю історію, то все зводиться до відрізання вуха. Це те, що всі знають. Очевидно, що це елемент історії, так », — коментує Бойл.


Бойл схиляється до версії з інсценуванням викрадення


У «Всіх грошах світу» згадується версія про те, що Джон Пол Гетті III міг зімітувати власне викрадення, проте фільм дотримується того, що все ж онук мільярдера дійсно мучився в ув'язненні не по своїй волі. Бойл вважає, що все не так однозначно: «Багато людей каже, що він був залучений до власного викрадення. Ніхто, звичайно, не знає напевно, але чимало доказів наштовхують на таку версію. Наприклад, його бачили в нічному клубі на два дні пізніше, ніж була датована записка з вимогою викупу».Режисер порівнює династію Гетті з римськими імператорами


Бойл вважає, що сім'я Гетті перевершувала за розмахом королів і королев: «Коли я думаю про неї, то на думку спадають імператори Риму. Незліченне багатство змушує тебе думати, що саме ти контролюєш світ». Коли заробляння грошей набридає, люди на кшталт Гетті рухаються в бік влади. Вони намагаються зрозуміти, чи може їх сила волі керувати світом? Чи може погляд на життя бути прийнятий максимальною кількістю людей?»


У героїні Хіларі Суонк інші прізвище і образ, ніж у версії Рідлі Скотта


У «Всіх грошах світу» мати Джона Пола Гетті III, Гейл, розлучена і носить дівоче прізвище Харріс. У Денні Бойла героїня має нові стосунки, хоча і використовує прізвище колишнього чоловіка: «У неї була робота, і вона одна з небагатьох в родині Гетті, хто не залежав від грошей. У неї була здатність протистояти спокусі».


Жан Пол Гетті винайшов популярну форму ухиляння від сплати податків


Хитромудрі фінансові схеми, розроблені Жаном Полем Гетті, у фільмі Рідлі Скотта згадуються мимохідь, однак Денні Бойл був зачарований тим, як мільярдер будував свій бізнес: «Він намагався контролювати справи через траст, названий іменем його матері Сари Гетті. За допомогою нього він керував компаніями і намагався відсторонити їх від прибутку. Він був одним з піонерів такого способу уникнення сплати податків, який за  нагоди зараз використовується будь-якою могутньою компанією».


Дивіться перший сезон на oll.tv в hd-якості.