11/09 – день, який змінив світ

Тема тероризму для кіно не є новою. Конфлікти на Близькому сході або в Північній Ірландії тривають вже багато років, і кінематограф звичайно не міг обійти стороною це болюче і складне питання. Але після 11 вересня 2001-го року, коли два захоплені пасажирські літаки зруйнували башні-близнюки у Нью-Йорку, фільми про терор, будь то реальні події або вигадані, набули особливої актуальності. Iсторія розділилася на до і після, і це «після» означало одне – тероризм реальний, він набагато ближче, ніж ми думали. Нове кіно вивчає тему набагато глибше – натуралістично розповідаючи про жахи атак, воно намагається розібратися ще і в причинах явища.


Напередодні 20-ї річниці наймасштабнішого теракту в історії ділимося з вами п'ятьма фільмами про терористів, покарання і спроби запобігання катастроф.


Епіцентри Нью-Йорку 9/11

NYC Epicenters 9/11 | США 2021| реж. Спайк Лі

Міні-серіал оскароносного режисера і сценариста Спайка Лі про те, як Нью-Йорк вже 20 років переживає наслідки 11-го вересня. Проект майже повністю складається з інтерв'ю з його жителями з самих різних верств суспільства та архівних кадрів трагедії. За словами режисера, ця робота допоможе розібратися в тому, що робить Нью-Йорк «найвеличнішим містом на Землі» і ще раз усвідомити який шрам лишив теракт на тілі мегаполісу.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Початковий код

Source Code |США, Канада, 2011 | реж Дункан Джонс

Джейк Джилленгол, Мішель Монаган та Віра Фарміга грають у науково-фантастичному трилері про переміщення у часі і численні спроби запобігти терактам у поїзді, що мчить до Чикаго, та у самому багатомільйонному місті. Це єдиний фільм у добірці про вигадану атаку, але він досліджує тему не менш серйозно. Одним з головних питань є етична сторона використання свідомості агента в експерименті уряду.

Смотреть на oll.tv от 1 грн

Операція Ентеббе

Entebbe | Великобританія 2018 | реж. Жозе Паділья

Фільм про події, які дійсно відбувалися влітку 1976 року. Тоді група з двох палестинських бойовиків і двох німецьких радикалів, що приєдналися до них, захопили пасажирський літак, який прямував рейсом Тель-Авів - Париж, і посадили його в аеропорту Ентеббе. Операція зі звільнення заручників, в основному ізраїльтян, до сьогодні вважається однією з найбільш зухвалих і вдалих в історії. Інтерес до неї відродився в 2015-му, коли гриф «секретно» був знятий з частини документів ізраїльського уряду і світ отримав можливість під іншим кутом поглянути на історію. Головні ролі виконали німець Даніель Брюль та британка Розамунд Пайк.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

Мюнхен

Munich | США, Канада, Франція 2005| реж. Стівен Спілберг

Це фільм про відплату. Про неможливість пробачити смерть своїх громадян. Про моральний вибір допустимих форм боротьби зі злом і про те, через що проходить людина, якій доручено помститися. Один з найбільш гучних терактів в історії – захоплення ізраїльських спортсменів на мюнхенській Олімпіаді і невдала спроба їх звільнення, змушує керівництво Ізраїлю створити секретну і неофіційну групу, яка отримує завдання знищити всіх причетних до трагедії. Сильний і цікавий фільм великого Стівена Спілберга з Еріком Баной в головній ролі.


Дивитися на oll.tv від 39 грн

Мавританець

The Mauritanian| США, Великобританія 2021 | реж. Кевін Макдоналд

В основі цього фільму лежать мемуари Мохаммеда Ульд Слахі «Щоденник Гуантанамо», який провів в цій в'язниці 14 років. Перші 6 з них йому взагалі не було пред'явлено звинувачень у причетності до терактів 11 вересня, проте застосовувалися найжорстокіші методи допиту, що призвели до підписання визнання. При цьому в абсолютній невинності підзахисного сумнівається навіть його адвокат, який продовжує захист заради правосуддя і фундаментальних прав в'язнів на справедливий суд. Неймовірна акторська гра Тахара Рахіма, Джоді Фостер і Бенедикта Камбербетча, напружений сюжет і детальне розкриття дуже незручної для влади США теми роблять цю стрічку одним з кращих фільмів цього року.

Дивитися на oll.tv від 1 грн