20 цікавих фактів про Декстера

Обновлено: 8 нояб. 2021 г.

Довгоочікувана прем’єра! «Декстер: нова кров» стартує вже цього понеділка.


8 листопада, одночасно з усім світом, наші підписники зможуть знову зануритися у криваві пригоди одного з найвідоміших маніяків кіносвіту. В Україні новий серіал можна буде легально подивитись лише в Amediateka на OLL.TV


З нагоди цієї події, відібрали 20 яскравих фактів про героя та його творців.

 

 1. Номінально серіал знятий за книгою «Демон, що спить у Декстері», але вже в першому сезоні спостерігаються істотні розбіжності з нею, а після другого вони перетинаються ще менше.

 2. У реальному житті екранні брат і сестра Моргани все-таки одружилися. Майкл Холл і Дженніфер Карпентер побралися в 2008 році. Щоправда, вже за два роки вони розлучилися.

 3. Ранок Декстера Моргана, який глядач бачить в заставці, нічим не відрізняється від ранку звичайної людини. Але макрозйомка робить те, що відбувається, неймовірно зловісним. Один з кінокритиків навіть сказав, що цього досить для розуміння характеру героя.

 4. Декстер і Доакс в серіалі – супротивники, чиє протистояння запам'яталося багатьом. Однак в реальному житті актори – найкращі друзі.

 5. Героїня Дебори Морган, яку талановито зіграла Дженніфер Карпентер, любить міцне слівце. Підраховано, що слово «fuck» вона вимовила в серіалі 966 разів.

 6. За всі сезони жертвами Декстера стали 117 людей. Йому довелося знищити свою першу коробку зі слайдами крові, яких було 45, у новій коробці їх 43, але були і жертви, у яких цей маніяк кров не брав.

 7. У восьмому сезоні глядачі не завжди бачать в ролі Анхеля Батісти самого Девіда Зайяса. Справа в тому, що вони із сином дуже схожі, і той час від часу підміняв батька на зйомках.

 8. Девід Зайяс, який зіграв поліцейського, сам у минулому був офіцером поліції в Нью-Йорку. А до цього служив в американських ВПС.

 9. Декстер вбиває в середньому одну людину на місяць. Це становить 15-20% всіх вбивств, які відбуваються в Майамі за рік (в середньому їх від 60 до 80). І при цьому багатьох з його жертв все одно вважають зниклими безвісти.

 10. Майкл Холл під час зйомок випадково розбив яхту. Збиток від цього склав 8 тисяч доларів.

 11. «Декстер» перекладається з латини як «права рука». При цьому мається на увазі, що є і «ліва рука», тобто темна сторона героя, його зловісна сутність. Автор роману «Демон, що спить у Декстері» Джеффрі Ліндсей підтвердив це, сказавши, що обрав ім'я, щоб відобразити «нормальність» того, ким Декстер прикидається.

 12. Продюсер Майкл Куеста спочатку пропонував роль Декстера Джеремі Реннеру, але майбутня зірка «Володаря бурі» та «Месників» відмовився від цієї ролі, оскільки відчував, що не зможе знову зіграти серійного вбивцю після своєї ролі в «Каті Дамері».

 13. Протягом перших 5 серій 5 сезону Майкл С. Холл носив перуку через втрату волосся під час хіміотерапії. У січні 2010 року громадськість дізналася, що актор проходить курс лікування від лімфоми Ходжкіна.

 14. Варто звернути увагу на наручний годинник персонажа – це Timex 1973 Speidel Twist-O-Flex. Він не змінюється протягом усіх восьми сезонів. Модель обрана не випадково. Вона проста, довговічна і зовсім не виділяється зовні. Таким чином електронний хронометр ідеально відповідає тому образу, який обрав для себе Декстер Морган і який він демонструє іншим.

 15. Знаменитий шприц Декстера, яким він відправляє у нокаут своїх майбутніх жертв, по словам самого маніяка, містить розчин еторфіну гідрохлориду, транквілізатора для тварин, сильнішого, ніж морфін. Він використовується ветеринарами для заспокоєння істот розміром із слонів. Речовина може бути придбана та застосована законним шляхом лише з ліцензією.

 16. Декстер – фанат «Форду». Практично всі його автомобілі саме цієї марки.

 17. Тільки Ханна Маккей і Люмен Пірс вижили, знаючи секрет Декстера. Його батько Гаррі помер, як і його брат Брайан. Не залишилися в живих і інші восьмеро людей: Мігель Прадо, сержант Доакс, Евелін Фогель, Зак Гамільтон, «Трійця», доктор Фогель, Камілла Фігг, Ліла Турне і ЛаГуерта.

 18. В останньому епізоді четвертого сезону Декстер «пророкує» свою подальшу долю. Розмовляючи з Артуром Мітчеллом («Трійцею»), він задається питанням про те, чи не краще сфальсифікувати свою смерть і отримати нову особистість, якщо альтернатива – це проблеми для твоєї родини, що живе із вбивцею. У восьмому сезоні Декстер саме так і чинить – інсценує свою смерть і стає невідомим лісорубом.

 19. Тільки Дебору Декстер обертає в білу плівку – символ невинності. Всіх інших, кого він скидав в океан, загортав у чорні пакети.

 20. Реклама третього сезону серіалу була вкрай незвичайною. У чотирнадцяти фонтанах, які розташовані у великих американських містах, замість води з'явилася бутафорська кров. Це було дуже вражаюче видовище, особливо в «Парку коханняі» у Філадельфії, де діє фонтан-гейзер.


Всі сезони "Декстер" (2006-2013) в AMEDIATEKA на OLL.TV


"Декстер: нова кров" (2021) в AMEDIATEKA на OLL.TV