5 причин подивитися фільм «Віддана»З 10 квітня українська історична мелодрама «Віддана» доступна до онлайн-перегляду на сервісі інтернет-телебачення OLL.TV. Стрічка стала однією з найбільш очікуваних українських прем’єр останніх років, особливо серед жіночої аудиторії. А для тих, хто все ж трішки сумнівається чи вартий фільм перегляду, ми підготували декілька аргументів.


Сюжет


Основою сюжету історичної мелодрами «Віддана» став роман-бестселер Софії Андрухович «Фелікс Австрія».


Історія починається в Станіславові (нині Івано-Франківськ) у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.


Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?


Історична атмосфера


Картина майже фізично оповиває глядача, занурює його у ті часи з головою. Для зйомок кіностудією Film.UA на території площею 4 гектари було побудовано ціле місто зразка XX сторіччя. Внутрішню частину ошатного палацу було відтворено у одному з павільйонів Film.UA у Києві. Також багато сцен знімалося у історичних будівлях, наприклад, у музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської у Чернівцях.


Хочете побачити, як виглядав Івано-Франківськ більше 100 років тому? – Дивіться фільм! Хочете побачити манери, порядки та звичаї тих часів – дивіться фільм! Як проходило дозвілля багатіїв, як вони вдягалися та жили? – ну ви вже зрозуміли.


Зірковий каст


Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Марина Кошкіна, Катерина Кухар, Ада Роговцева, Ірма Вітовська, Роман Луцький, Олександр Кобзар, Євген Янович, Себастьян Цибульський – таке зіркове сузір’я складає основу акторів 1-го плану Відданої. А саундтрек до фільму дуетом виконали Тіна Кароль та Юлія Саніна.


Костюми


Художником з костюмів виступила дизайнер і стиліст Леся Патока, відома створенням яскравих образів для Джамали, Івана Дорна, Onuka, Panivalkova. На деяких нарядах є машинна вишивка, але обсяги ручної роботи вражають. Наприклад, костюм Катерини Кухар, на який пішло 10 метрів шовку, був розшитий золотою металізованою ниткою - його розшивали машинною вишивкою два з половиною тижні. А от майже усі корсети, капелюшки та прикраси виготовлялися майстрами ручної роботи.


Головним викликом стала зйомка масової сцени в театрі, в якому знаходилося 300 осіб. Потрібно було не просто правильно і красиво одягнути 300 осіб, але і пояснити, як правильно носити такий одяг, поводити себе з ним, тримати осанку.


Картинка


Коли кожна сцена, наче витвір мистецтва – це саме про цей фільм. Красиві костюми і локації ніщо без якісної роботи режисерів, художників-постановників та операторів і тут вона на неймовірно високому професійному рівні. Можливо така гра кольорів та ідеалістична картинка в якійсь мірі не відповідає реальності тих часів, проте дивитись цю соковиту картину справжнє задоволення.


Дивитись Віддана онлайн