20 цікавих фактів про «Секс і місто»

Вже цілих 11 років світ перебуває в очікуванні продовження історії знаменитих нью-йоркських подруг, і ось цей час настав. 10 грудня відбулася світова прем'єра міні-серіалу «І просто так…» – сиквела одного з найулюбленіших серіалів людства «Секс і місто».


Зібрали 20 цікавих фактів про серіал, без якого неможливо уявити собі телебачення нульових. Упевнені, що після перегляду «І просто так…» ми зможемо сказати так і про двадцяті…


 

 1. На відміну від своїх колег зі знімального майданчика, Сара Джессіка Паркер за всі шість сезонів жодного разу не з'являлася в кадрі оголеною. Це правило закріплено на рівні контракту.

 2. Містера Біга мав зіграти Алек Болдуїн.

 3. Сара Джессіка Паркер носила підбори до 18 години на день під час зйомок.

 4. Героїні серіалу зробили коктейль «Космополітен» мегапопулярним у всьому світі, однак у кадрі його ніколи не пили. Насправді у келихах актрис була просто підфарбована вода.

 5. Знаменита балетна пачка, в якій Керрі з'являється в заставці серіалу, коштувала лише $5 у магазині знижених у ціні товарів.

 6. П'ятий сезон шоу скоротили до восьми серій замість звичних 20 і більше через вагітність Сари Джессікі Паркер.

 7. У Нью-Йорку існує автобусний тур місцями зйомок серіалу. За один день можна відвідати понад 40 кафе, ресторанів та магазинів, що з'являлися у кадрі.

 8. Виконавиця ролі Шарлотти Крістен Девіс – єдина актриса, яка не отримала індивідуальної нагороди за свого персонажа.

 9. Кожне вбрання кожна героїня одягала лише один раз. Костюми ніколи не повторювалися, за винятком шуби, яку Керрі одягла двічі – у першому та шостому сезоні.

 10. Кім Кетролл зізнавалася, що їй було важко зніматися у відвертих сценах. Акторці доводилося довго налаштовуватися, вона відчувала сильне збентеження і постійно долала себе, хоча в кадрі виглядає максимально природно.

 11. Квартира, де жила Керрі, після зйомок була продана за суму, що перевищує 9 мільйонів доларів.

 12. Найдорожче вбрання Керрі коштує 80 тисяч доларів. Побачити сукню від Версачі можна у передостанньому епізоді шостого сезону.

 13. На відміну від героїнь телешоу, у реальному житті актриси, що виконують головні ролі, не підтримують дружніх стосунків. Більше того, дівчата часто скандалили під час зйомок із найдурніших приводів.

 14. Майже всі сукні та вбрання головних героїнь бралися для серіалу в оренду. Виняток становить лише гардероб Міранди. Для неї речі купували у звичайних магазинах. Сара Джессіка Паркер викуповувала багато речей своєї героїні і залишала собі.

 15. Магнолія Бейкері – так називається реальна кондитерська, в яку головні героїні регулярно приходили за кексами та кавою. Після зльоту популярності серіалу цей заклад не мав відбою від покупців і бажаючих влаштуватися туди на роботу.

 16. Після теракту 11 вересня Сара Джессіка Паркер наполягла на тому, щоб із заставки прибрали вежі-близнюки. Актриса стала свідком вибуху і була шокована. Вона звернулася до продюсерів із проханням замінити вежі на зображення Емпайр-стейт-білдінг.

 17. Одного разу Сара Джессіка Паркер побачила на ринку старовинну антикварну шафу, але не наважилася купити її відразу. Після цього дівчина повернулася, але виявилося, що предмет меблів продали. Через кілька днів Паркер прийшла на знімальний майданчик телешоу і побачила, що саме ця шафа стоїть у декораціях квартири Керрі.

 18. Після закінчення роботи над серіалом художники з костюмів влаштували грандіозний аукціон. Речі, в яких головні героїні з'являлися в телешоу, були розпродані протягом перших кількох годин, отримані кошти відправлені до благодійних фондів.

 19. Знаменитий російський артист балету Михайло Баришніков грає у серіалі Олександра Петровського. За сюжетом його перше побачення з Керрі відбувається у ресторані Нью-Йорка. У реальному житті цей ресторан справді належить Баришникову.

 20. У повнометражному фільмі «Секс у великому місті», який вийшов 2008 року, чи не вперше на публіці з'являється перший смартфон від Apple. Власницею незвичайного девайсу була Саманта Джонс. В одній із сцен Саманта пропонує Керрі телефон, щоб зателефонувати містеру Бігу. Здивована Керрі віддає смартфон назад, тому що не розуміє, як користуватись безкнопковим телефоном.


Всі сезони "Секс і місто" (1998-2004) в AMEDIATEKA на OLL.TV


"І просто так..." (2021) в AMEDIATEKA на OLL.TV