Бенедикт I. Не тільки Шерлок...

Бенедикт Камбербетч безумовно явище в світі кінематографа. Тонкий, розумний, інтелігентний, складний, харизматичний і різний. Так-так, різний! Здавалося б, що після Шерлока за актором навіки буде закріплено амплуа асексуального інтелектуала-соціопата, але ні – за плечима вже більше 60 робіт і діапазон його кінообразів набагато, набагато ширше, ніж може здатися на перший погляд.


Привітаємо ж з 45-річчям людину із не завжди вимовним прізвищем, командора Ордена Британської імперії, лауреата премії Лоренса Олів'є, «Еммі», «BAFTA TV», номінанта на «Золотий глобус» і «Оскар» та й просто одного з наших улюблених акторів! І звісно згадаємо його 5 відмінних (в обох сенсах) ролей у гарному кіно.


 

Мавританець

The Mauritanian | США, Великобританія 2021| 122 хвилин

Юридична драма, що заснована на мемуарах колишнього в'язня Гуантанамо Мохамеда Ульд Слахі. Потужне кіно про пошук істини і морально-етичний вибір чи захищати в суді людину, звинувачену в терактах 11 вересня, якщо до кінця сам не впевнений в його невинності. Бенедикт Камбербетч грає військового прокурора, який втратив близького друга в одній з веж ВТЦ і налаштований довести звинувачення до смертної кари. Але чим більше слідству відкривається деталей, тим сильніше тане його впевненість в причетності підозрюваного до вибухів.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Патрік Мелроуз

Patrick Melrose | Великобританія 2018| 1 сезон

Серіальний бенефіс нашого героя, де він показує вражаючу палітру почуттів і станів: іронізує, плаче, приймає наркотики, долає ломку, згадує дитинство, думає про суїцид, хворіє, одужує, радіє на похоронах батьків і т.д. Екранізація однойменної серії романів Едварда Сент-Обіна про англійця-аристократа, який ненавидить снобізм, манірність, зарозумілість, лицемірство, байдужість, але при цьому і сам є злегка байдужим і егоїстичним нарцисом.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Війна струмів

The Current War | США 2017| 97 хвилин

Ще одна екранізація протистояння постійного Томаса Едісона (наш іменинник) і перемінних Джорджа Вестінгауза і Ніколи Тесла. Камбербетч тут втілює на екрані не стільки геніального, скільки неприємного і грубого бізнесмена, байдужого до всіх, крім дружини та своїх дітей, яких звуть Точка та Тире. Ну що ж, такий він нам теж подобається…

Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Дитя в часі

The Child in Time | Великобританія 2017| 89 хвилин

Знову нетипова роль і знову дуже сильна акторська робота у важкому і складному фільмі. Головний герой цієї екранізації роману Ієна Мак'юена – вбитий горем батько, який втратив свою чотирирічну доньку і тепер намагається впоратися з болем і новою реальністю.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Шпигун, вийди геть!

Tinker Tailor Soldier Spy | Великобританія 2011| 122 хвилини

Не головна, але важлива і пам'ятна роль в одному з кращих шпигунських фільмів ХХI століття. Камбербетч – молодий імпульсивний, вибуховий помічник спокійного і досвідченого заступника глави британської розвідки. У фільмі за однойменним романом Джона Ле Карре знявся цвіт британського кіно того часу: Гері Олдмен, Марк Стронг, Колін Ферт, Джон Херт і Том Харді.

Дивитися на oll.tv від 1 грн