День лікаря: кіновакцина

Пост обновлен июнь 24

Друзі, в цьому році як ніколи важливий День лікаря. У планетарному масштабі.


Ми їм чи то віримо – з усіма цими вакцинами і всім іншим – чи то ні, нас і їх не зрозумієш.


Що у цих лікарів на думці? Щоб розуміння трошки зміцнилося, ми зібрали для вас добірку медичних серіалів і фільмів. Там і сучасні лікарі, і ретро, і проблеми у них не тільки медичні. Там союз скальпеля, людських слабкостей та здорового глузду.


Хороший лікар

The Good Doctor | США 2017-2021| 5 сезонів

Історія про молодого хірурга Шона Мерфі, який намагається знайти своє місце в престижному відділенні лікарні Сан-Бонавентура в Сан-Хосе. Він не просто талановитий лікар, а аутист з синдромом саванта. Це рідкісний стан, при якому у людей з відхиленням в розвитку є так звані "острови геніальності" – видатні здібності в певних галузях знань. Шон здатний моментально оцінювати ситуацію і вирішувати складні завдання, передбачаючи хід операції, але, на жаль, його навички спілкування зупинилися на рівні молодшого школяра.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Лікарня Нікербокер

The Knick | США 2014-2015 | 2 сезони

Цей медичний серіал в першу чергу відрізняється від своїх побратимів несподіваним вибором часу дії – розповідь ведеться про лікарів та пацієнтів нью-йоркського госпіталя «Никербокер» у далекому 1900 році. Стівен Содерберг, який власноруч зняв всі серії (що рідкість в світі серіалів), особливо ретельно підійшов до ретро-деталей і аксесуарів того часу: кожен скальпель, чемоданчик, велосипед, мікроскоп, комірець чудово відображає ту епоху. Вийшло стильне, костюмне, дуже натуралистичне історичне кіно, в якому Клайв Оуен, на думку багатьох критиків, зіграв свою кращу роль в кар'єрі.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Афера доктора Нока

Knock | Франція, Бельгія 2017| 109 хвилин

Мабуть найпопулярніший зараз у світі французький актор Омар Сі в своєму звичному амплуа харизматичного, трохи негативного, але звісно обворожливого й доброго велетня з посмішкою до вух – це вже привід не пропустити це кіно. А якщо воно про медицину, аферу, пригоди і мальовничу французьку провінцію, то тим більше. Фільм – екранізація відомого роману Жюля Ромена «Нок, або чудеса медицини», який був написаний ще в 1923 році, але й досі не втратив свою актуальність та добрий гумор.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

Творіння Господнє

Something the Lord Made| США 2004 | 105 хвилин

Чудовий акторський тандем Алана Рікмана і Данте Террелла Сміта, актора і музиканта-репера більш відомого під псевдонімами Ясін Бей і Мос Деф. Фільм про багаторічну спільну роботу і дружбу засновника сучасної кардіохірургії Альфреда Блейлока та його асистента Вів’єна Томаса. У 40-х роках ХХ століття подібна співпраця досвідченого доктора і чорношкірого лаборанта була справжнім викликом загальноприйнятим нормам – тема расової сегрегації проходить тут головним стрижнем, а ще це просто гарна медична драма.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Майстри сексу

Masters of Sex |США 2013-2016 | 4 сезони

Ще одна ретро-драма, на цей раз про революційне дослідження сексуальних реакцій людини в 50-х роках минулого століття. Він – видатний гінеколог Вільям Мастерс, замкнутий, закомплексований зануда і педант. Вона – його асистентка Вірджинія Джонсон, розкута, жива і та, що вміє працювати з людьми. Нестандартний сюжет, безліч мелодраматичних сюжетних ліній, трагікомічні інтриги з практичними експериментами, портрет звичаїв тієї пуританської епохи і, як завжди, чудовий Майкл Шин.


Дивитися на oll.tv від 1 грн