Гудбай Америка, о!

Ми любимо американські серіали. Без них вже неможливо уявити світову карту багатосерійного кіно. Актори першого ешелону, високі бюджети, найкращі сценаристи та режисери – що тут скажеш… Але давайте на мить відведемо погляд від найбільшого постачальника кіноконтенту (нікуди він від нас не дінеться) і подивимося, що ж є цікавого в нашій частині світу.


Ви будете приємно здивовані, але тут теж знімають акторів першої величини, залучають відмінних режисерів та сценаристів, та й з бюджетами все гаразд. Тут вміють робити кіно та розповідати чудові історії не гірше, ніж за океаном. Переконайтесь у цьому самі.


Сьогодні у нашому блозі ми зібрали по одному серіалу із п'яти різних країн: Франції, Норвегії, Іспанії, Великобританії та Ізраїлю.


Бюро легенд

Le Bureau des Légendes | Франція 2015-2020 | 5 сезонів

Саме про це шпигунське кіно газета "Le Figaro" написала, що «серіал є найкращим із усіх, коли-небудь зроблених у Франції». Не будемо сперечатися – його справді є за що хвалити: глибоке та реалістичне занурення у тему розвідки, величезна кількість персонажів та локацій по всьому світу, підняття важливих морально-етичних питань, що стоять перед кожним співробітником секретного бюро. Окремо відзначимо дві відмінні акторські роботи: Олексія Горбунова, який зіграв у 4 та 5 сезонах підступного фсбшника, та Києва, що втілив на екрані столицю Росії Москву.


Дивись на OLL.TVВікторія

Victoria | Великобританія 2016-2019 | 3 сезони

Масштабний історичний серіал про символ Британської Імперії дев'ятнадцятого століття, королеву Вікторію. Палацова атмосфера, відносини зі своїм чоловіком принцем Альбертом, хитросплетіння політичного життя і перші кроки на міжнародній арені юного монарха. Проект спочатку планувався як міні-серіал, але після успіху першого сезону отримав продовження як мінімум ще на два. Відомо, що виконавиці головної ролі, британській актрисі Дженні Коулман перед зйомками дозволили ознайомитися із щоденниками самої королеви, щоб краще зрозуміти свою героїню. Думаємо в цьому і є секрет її настільки переконливої гри.


Дивись на OLL.TV


Прибульці з минулого


Beforeigners |Норвегія 2019| 1 сезон

Це перший серіал норвезькою мовою, створений HBO Europe. Тут, крім цікавої детективної історії, пов'язаної з переміщенням у часі, є й дуже цікава сатирична складова. Вся ідея з мігрантами з різних історичних періодів, що раптово з'являються на вулицях Осло – явна алегорія, яка розкриває проблеми, пов'язані з появою біженців у Європі. Норвезьке суспільство доволі толерантне до будь-яких проявів індивідуальності та спрямоване на захист прав людини і це блискуче показано у серіалі. Головні ролі виконують норвезький актор Микола Клеве Брош і відома фінська актриса Кріста Косонен, яку ви могли бачити в «Туве» та «Той, хто біжить по лезу 2049».


Дивись в AMEDIATEKA на OLL.TV


Міністерство часу

El ministero del tiempo |Іспанія 2015-2020 | 4 сезони

Ще один відомий європейський серіал і також про переміщення в часі. Декілька років тому просочилася інформація, що в Україні почалося виробництво ремейку цього проекту. Це чудова новина, бо якщо нашим кінематографістам вдасться так само цікаво подати історію нашої країни, як це зробили іспанці, це кіно зможе стати корисним доповненням до підручників і допомогти нам краще зрозуміти ключові події минулого. З нетерпінням чекаємо на наш вітчизняний варіант, а поки насолоджуємось оригіналом – після 4-го сезону ви будете знати всіх важливих іспанських особистостей та непогано орієнтуватися в європейській історії.


Дивись на OLL.TVДолина сліз

Sh'at Neila |Ізраїль 2020 |1 сезон

Долиною Сліз стали називати місцевість на Голанських висотах після того, як вона стала місцем великої танкової битви під час Війни Судного дня восени 1973 року. Тоді незважаючи на те, що ізраїльські сили значно поступалися чисельністю, їм вдалося утримати свої позиції та переламати хід війни. Це емоційне та сильне військове кіно вважається одним із найбюджетніших в історії Ізраїлю – один епізод коштував близько 1 мільйона доларів. Зйомки проходили майже на місцях історічних бойових дій та кілька разів зупинялися через загострення ситуації у Сирії.


Дивись в AMEDIATEKA на OLL.TV