Важливе кіно про Другу світову

Кіно про війну завжди дивитися непросто. Це складна, важка і болюча тема, але вона важлива і необхідна. Адже крім історичної цінності цей жанр цікавий і сам по собі. Військові історії, досвід людей, що опинилися на фронті, їх переживання і самопожертва подарували кінематографу цілий ряд справжніх шедеврів. Про шість з них ми розповідаємо сьогодні.


Ми намагались підібрати кіно, яке б не просто вкотре нагадало нам про цей найбільший збройний конфлікт в історії людства, а й показало зовсім різні його аспекти: безпосередні бойові дії, успіхи контррозвідки союзників, жах концтаборів, життя мирного населення на окупованих територіях і настрій вищих офіцерів вермахту в гітлерівській ставці.

Брати по зброї

Band of Brothers | США, Великобританія 2001| 1 сезон

Один з кращих військових серіалів всіх часів розповідає історію американської роти «Е» від підготовки бійців в тренувальному таборі в Штатах, до її останнього бою в травні 45-го. Максимальна відповідність історичним подіям, ретельне опрацювання деталей і вдалий каст принесли цьому кіно «Золотий глобус» за кращий міні-серіал і 5 премій «Еммі». Сопродюсерами серіалу виступили Стівен Спілберг і Том Хенкс, які працювали разом над ще одною військовою драмою «Врятувати рядового Раяна».


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Гра в імітацію

The Imitation Game | Великобританія 2014| 114 хвилин

Фільм про складну долю і величезний внесок в перемогу над Німеччиною видатного математика і криптографа Алана Т’юринга. Невелика команда вчених під його керівництвом змогла зламати код шифрувальної машини «Енігма», що за оцінками істориків дозволило наблизити крах Рейху на 2 роки і зберегти мільйони життів. "Оскар" за «Кращий адаптований сценарій» і 7 номінацій, в тому числі за ролі Бенедикта Камбербетча, Кіри Найтлі і режисуру Мортена Тільдума.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Ати-бати, йшли солдати…

СРСР 1977| 81 хвилина

Фільм, на якому виросло не одне покоління глядачів. Для багатьох саме ця стрічка Леоніда Бикова стала першою і головною на тему війни. Дивовижне поєднання трагедії та гумору, героїзму і лірики, при повній відсутності будь-якого пафосу і моралі зробили її справжнім народним надбанням. Фільм швидко розійшовся на цитати, що живуть вже більш ніж 40 років.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

Фальшивомонетники

Die Fälscher | Німеччина, Австрія 2007 | 99 хвилин

Історія про грандіозну таємну німецьку операцію «Бернхард», метою якої було масове виготовлення підроблених фунтів стерлінгів і доларів США під час війни. Для реалізації цього плану з числа єврейських в'язнів концтаборів були відібрані кращі гравери, друкарі і фальшивомонетники, які мали кращі умови життя і примарний шанс на порятунок. Незважаючи на важку тему, фільм знятий дуже захоплююче, в стилі кращого кіно про афери. Заслужений «Оскар» за кращий іноземний фільм.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Пофарбоване пташеня

Nabarvené ptáče | Чехія, Словаччина, Україна 2019 | 169 хвилин

Спільний Чехо-Словацько-Українській проект, що ввійшов у конкурсну програму Венеціанського кінофестивалю, та змагався за попадання в шорт-ліст «Оскару». Фільм, в якому окрім чеської, німецької та російської звучить і штучна міжслов'янська мова, розповідає історію маленького єврейського хлопчика, що намагається врятуватися серед жаху війни на території Східної Європи.


Дивитися на oll.tv від 1 грн


Операція «Валькірія»

Valkyrie | США 2008 | 120 хвилин

Розуміючи, що війна практично програна, але Гітлер продовжує вести націю до краху, група вищих німецьких офіцерів під керівництвом Клауса фон Штауффенберга організовує замах на фюрера. Після його усунення змовники розраховували укласти мирний договір і таким чином уникнути остаточного розгрому Німеччини. План, на жаль, провалився, чого не можна сказати про фільм – це досить динамічний, напружений і вельми цікавий воєнний трилер. А гра одноокого Тома Круза заслуговує окремої подяки.


Дивитися на oll.tv від 1 грн