Кіно про шпигунів

Чудово усвідомлюємо, що професія агента розвідки або, попросту кажучи, шпигуна дуже, дуже романтизована в кіно. Що реальні будні цих розумних, хитрих, відчайдушних, сильних людей, швидше за все, не такі вже й яскраві й динамічні. Що жити в постійній брехні роками або навіть життями насправді той ще тягар... Але нічого не можемо з собою вдіяти і готові знову і знову з головою занурюватися в цей найцікавіший жанр, в якому завжди є така приваблива суміш драми, детективу, екшну, іноді комедії і навіть фантастики.


Сьогодні про 5 шпигунських фільмів та серіалів, які варті вашої уваги.

 

Бюро легенд

Le Bureau des Légendes | Франція 2015-2020 | 5 сезонів

Саме про це шпигунське кіно газета "Le Figaro" написала, що «серіал є найкращим із усіх, коли-небудь зроблених у Франції». Не будемо сперечатися – його справді є за що хвалити: глибоке та реалістичне занурення у тему розвідки, величезна кількість персонажів і локацій по всьому світу та підняття важливих морально-етичних питань, що стоять перед кожним співробітником секретного бюро.

У фільмі задіяний цвіт французького кіно на чолі з Матьє Кассовітцем, а в четвертому та п'ятому сезонах до акторського складу приєднується наш Олексій Горбунов, який виконав одну зі своїх найпомітніших і найсильніших ролей.


Дивись на OLL.TV

 

Двійник

Counterpart |2017-2019 США | 2 сезони


Один із найцікавіших серіальних проектів десятих із чудовою «двойною» грою Дж. К. Сіммонса та доволі рідкісним поєднанням шпигунського та фантастичного жанрів.

У результаті наукового експерименту в одній з лабораторій Берліна виникає паралельний світ цілком ідентичний існуючому. Досить швидко відносини між світами стають напруженими та переходять у фазу холодної війни. Що своєю чергою впливає на створення шпигунських організацій з обох боків від так званого «переходу». Далі все як у класичному шпигунському кіно – явки, паролі, сплячі агенти, секретні дані та тонка гра між головами спецслужб.


Дивись на OLL.TV

 

Такий самий зрадник, як і ми

Our Kind of Traitor | 2016 Велика Британія | 103 хв.

Цей фільм знято за однойменним романом короля шпигунських драм Джона Ле Карре. Як і практично у всіх його творах, головною загрозою британської, та й будь-якої іншої, розвідки є росіяни. У ранніх романах це була загроза комуністична, у пізнішому періоді – фінансова та кримінальна. У фільмі задіяний яскравий каст: Юен Макгрегор, Стеллан Скарсгард у ролі російського олігарха і добре відомий нам за «Мільярдами» Деміен Льюїс.


Дивись на OLL.TV

 

Місіс Вілсон

Mrs Wilson | 2018 США, Велика Британія | 1 сезон

Серіал окрім вельми цікавої шпигунської складової, примітний ще й тим, що розповідає реальну історію сім'ї Рут Вілсон, яка спродюсувала проект і сама виконала в ньому головну роль. Це розповдь про її рідну бабусю, яка після смерті діда випадково виявила, що той одночасно був одружений на кількох жінках, мав безліч дітей, але при тому й був успішним таємним агентом розвідки.


Дивись на OLL.TV

 

Секретний агент

Unlocked | 2017 Велика Британія | 94 хв.

Сценариста цього шпигунського бойовика Пітера О'Брайєна спеціально консультували фахівці з ФБР та ЦРУ, а також колишні «морські котики» ВМС США. Це допомогло освоїти специфічний жаргон і досягти успіху в достовірності оповіді. У фільмі дуже потужний акторський склад – Нумі Рапас, Майкл Дуглас, Орландо Блум, Тоні Коллетт і Джон Малкович – та наддинамічний сюжет, який практично не сповільнюється ні на хвилину.


Дивись на OLL.TV