Коли минуле пішло не так...

Історія, як відомо, не терпить умовного способу. А ось кіно навпаки, не тільки терпить, а й цілком його вітає. Жанр альтернативної історії успішно фантазує на тему можливого розвитку подій, уявляє, як би виглядав наш світ якщо якась окремо взята подія трапиться по іншому, і майже завжди приходить до висновку, що, мабуть, краще все залишити як є.


У нашій сьогоднішній добірці 5 серіалів, кожен із яких по-своєму відповідає на запитання «А що, якби?..».


 

Вартові

Watchmen | 2019 США | 1 сезон

А що, якби Річарда Ніксона було переобрано на третій термін, а США здобули перемогу у В'єтнамі?.. Ядерне протистояння нікуди не поділося б, але світовий порядок охороняла б каста супергероїв Вартових із досить своєрідним поглядом на справедливість. Інтернет би винайти забули, сам В'єтнам став би американським штатом, а поліцейські приховували б свої обличчя під жовтими масками.


Серіал є логічним продовженням однойменної серії коміксів 1987 року, створеної Аланом Муром та Дейвом Гіббонсом та фільму Зака Снайдера 2009 року.


Дивись в AMEDIATEKA на OLL.TV

 

Змова проти Америки

The Plot Against America |2020 США | 1 сезон

А що, якби на президентських виборах 1940 року в США переміг би не Франклін Д. Рузвельт, а його опонент Чарльз Ліндберг, який виступав за політику невтручання Америки у Другу світову?.. СРСР довелося б самотужки битися проти Німеччини, у Білому домі б із пошаною приймали Йоахіма фон Ріббентропа, а Америка поступово б скочувалась в авторитаризм та ксенофобію.


Серіал, головні ролі в якому виконали Вайнона Райдер та Джон Туртурро, знято за однойменним романом Філіпа Рота.


Дивись в AMEDIATEKA на OLL.TV

 

Оповідь служниці

The Handmaid's Tale | 2017-2021 США | 4 сезони

А що, якби до влади в США прийшли релігійні тоталітарні фанатики, а майже всі жінки втратили б можливість народжувати дітей?.. Країна б змінила назву на Галаад, нею б вкрай жорстоко правила каста побожних привілейованих чиновників, а жінки, що здатні завагітніти (таких не більше 1%) були б перетворені на «служниць», чий єдиний сенс існування – це продовження роду їхніх панів.


Цей багатосерійний проект заснований на однойменному антиутопічному романі канадської письменниці Маргарет Етвуд. Головну роль у всіх 4 сезонах виконує Елізабет Мосс, яка отримала за цю роботу "Еммі" та "Золотий глобус".


Дивись на OLL.TV

 

Двійник

Counterpart |2017-2019 США | 2 сезони

А що, якби одного разу в результаті наукового експерименту в одній з лабораторій Берліна виник паралельний світ цілком ідентичний існуючому?.. Усі будівлі, люди, природа отримали б своїх двійників, почав би роботу такий собі митний пункт-перехід між світами, було б створено ціле міністерство з комунікацій між ними, але більшість людей по обидва боки навіть не здогадувалися б про те, що сталося. Повільно, але впевнено ці світи б наповнювалися відмінностями і рано чи пізно досягли такого рівня протиріч, що опинилися б на порозі міжсвітової війни.


Один із найцікавіших серіальних проектів десятих із фантастичною "двойною" грою Дж. К. Сіммонса.


Дивись на OLL.TV

 

11.22.63

11.22.63 | 2016 США | 1 сезон

А що, якби комусь вдалося переміститися в минуле та завадити Лі Харві Освальду вбити 35-го американського президента Джона Ф. Кеннеді?.. Спойлерити сильно не будемо, але натякнемо – було б не дуже, цілком можливо, що не було б вже взагалі нічого.

Цей ретро-серіал створений за однойменним науково-фантастичним романом Стівена Кінга про часові петлі та ефект метелика. Роль мандрівника у часі виконав Джеймс Франко, а його ідейного натхненника – Кріс Купер.


Дивись в AMEDIATEKA на OLL.TV