Монте-Крісто відпочиває

Втекти з в'язниці ох як не просто. Але якщо план втечі відточений до дрібниць, а співкамерники не підведуть в важливу хвилину, то все може вийти.


Наблизити свою свободу хочеться кожному в’язню – і тому, хто сів за діло, і несправедливо засудженому. Хтось обирає зразкову поведінку та працю, а хтось вже не може чекати і не упустить жодної можливості чкурнути звідси.


Сьогодні в нашій добірці 5 фільмів і серіалів про втечі з найстрашніших та найнадійніших в'язниць. Одному відомому французькому графові є чому повчитися...

Втеча з Преторії

Escape from Pretoria| США 2020 | реж. Френсіс Аннан

Деніел Редкліфф давно вже не той казковий хлопчик з Хогвартсу ­­– за його плечима вже десятки ролей в досить цікавих і здебільшого незалежних проектах. Він подорослішав, змужнів, обзавівся густою бородою, влаштував разом з другом нахабну акцію проти режиму апартеїду і опинився в Центральній в'язниці Преторії в ПАР. Гнити у тюрмі 12 років зовсім не хочеться, і наш герой починає детально планувати втечу. Фільм, що заснований, до речі, на реальних подіях, ­­– просто класичний приклад жанру: несправедливе покарання, позитивний герой, погані наглядачі і дивовижне везіння в найпотрібніші моменти.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Втеча з в'язниці Даннемора

Escape at Dannemora| США 2018| 1 сезон

Бен Стіллер несподівано для багатьох поставив жорстку тюремну драму, що також заснована на реальних подіях. З упевненістю можемо сказати, що це одна з найзахоплюючих історій про втечі останнього десятиліття. Вона в рівній мірі детально вивчає два аспекти: опрацювання плану і віртуозну реалізацію втечі і те, що відбувається з втікачами після здобуття свободи. А від акторського дуету Пола Дано і Бенісіо дель Торо абсолютно неможливо відірвати погляд.


Дивитися на oll.tv від 1 грн


Метелик

Papillon| США, Іспанія 2017 | реж. Міхаель Ноер

Знову відмінний дует, на цей раз харизматичного і брутального Чарлі Ханнема і тендітного, але нахабного Рамі Малека. Фільм знятий за книгою колишнього в'язня Анрі Шар’ера, який був засуджений за вбивство і відбував покарання в колонії у Французькій Гвіані. Це друга екранізація мемуарів, в першій, знятій в 1973 році, головні ролі виконували Стів Маккуїн і Дастін Хоффман.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Бронсон

Bronson | Великобританія 2008| реж. Ніколас Віндінг Рьофн

У цієї дивної, жорстокої, але по-своєму веселої людини в її тюремному житті було все: бої без правил, безліч спроб втечі, взяття в заручники тюремників, вимога гелікоптера і чашки чаю, розгром в'язниці в Бродморі з нанесенням шкоди на 7,5 млн фунтів стерлінгів, публікації книг з фітнесу та збірок віршів, написання картин, одруження і ще безліч іншого. Кінематограф не міг обійти стороною таку багатогранну особистість. Залишається тільки подякувати творцям стрічки за вибір актора на цю роль. Бо тепер ми маємо півторагодинний бенефіс Тома Харді, якому як нікому іншому йдуть фірмові вуса, лисина і приголомшлива безбашенність його персонажу.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

План втечі

Escape Plan | США 2013| реж. Мікаель Хофстрьом

Серія фільмів про Рейя Бресліна ­­– унікального тестувальника американських в'язниць, який на особистому прикладі показує недосконалість їх охоронних систем. Сильвестр Сталлоне, який грає цього безстрашного фахівця, представлений тут у всій своїй нев'янучій красі і мощі. Перший фільм франшизи відомий тим, що в ньому вперше зустрілися дві легенди бойовиків 70-80-х: Слай і Арнольд Шварценеггер. Дивно, але до 2013 року дві зірки ходили виключно по своїх орбітах. У другому і третьому фільмах Арні вже не брав участі, але до проекту приєдналися не менш фактурний Дейв Батіста і відомий репер 50 Cent.

Дивитися План втечі від 1 грн

Дивитися План втечі 2 від 1 грн

Дивитися План втечі 3 від 1 грн