Нове кіно нової України

Українське кіно переживає ренесанс. Щороку з'являються все нові і нові фільми, що гідні уваги. Стрічки залучають високі бюджети, виграють призи на головних фестивалях світу і збирають непогану касу у кінотеатрах. І це не може не радувати!


На честь 30-річчя Незалежності зібрали п'ять фільмів останнього часу, подивившись які, ви більше дізнаєтесь про свою країну і переконаєтеся, що Україна є на мапі кінематографічного світу.

 

Мої думки тихі

реж. Антоніо Лукіч 2019| 103 хвилини

У цьому роуд-муві по-українськи прекрасно все: уявний і невловимий рахівський крижень, інтелектуальний гумор, небанальна історія, добре прописані персонажі, дорогий саундтрек, двометровий Андрій Лідаговський і звичайно неповторна у своєму комедійному амплуа Ірма Вітовська. Режисерський дебют Антоніо Лукича миттєво був розібраний на цитати, полюбився критикам і глядачам, зібрав урожай нагород і влетів в топ-20 кращих фільмів в історії українського кіно. Друга частина «Думок» – зараз один з найбільш очікуваних вітчизняних фільмів. На питання про дату прем'єри творці відповідають прямо: «скоро, наскільки це можливо»...


Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Черкаси

реж. Тимур Ященко 2019| 90 хвилин

Це рідкісний фільм про воєнні події 2014 року, де патріотичний посил абсолютно не руйнує художню складову. Історія про реальне захоплення українського судна російським ВМФ, яке кілька днів тримало кругову оборону. А ще це історія про важкий моральний вибір, який треба було зробити команді в майже безнадійних умовах, про зраду присяги і про те, що героями не народжуються, а стають. Роль нашого вкраденого тральщика виконав схожий за силуетом і розмірами буксир «Корець».

Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Плем'я

реж. Мирослав Слабошпицький 2014 | 126 хвилин

Три вищі нагороди «Тижня критики» Каннського фестивалю, приз за кращу художню роботу на Міланському кінофестивалі, приз «Сазерленд Трофі» BFI London Film Festival, успіх на польському «Tofifest», на бельгійському фестивалі в Генті, лос-анджелеському AFI FEST, фільм року за версією американського журналу The Hollywood Reporter – «Плем'я» по праву є однією з найтитулованіших українських картин. Фільм Мирослава Слабошпицького про кримінальну організацію з інтернату для слабочуючих знятий повністю жестовою мовою, причому без субтитрів, але проблем з розумінням того, що відбувається на екрані у глядача не виникає.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Додому

Наріман Алієв 2019| 96 хвилин

Ще одне сумне роуд-муві (і в буквальному, і в ментальному сенсах), на цей раз кримського татарина, який везе тіло свого загиблого старшого сина до Криму, щоб поховати його за мусульманськими звичаями. Фільм Нарімана Алієва, як і більшість фільмів в сьогоднішній підбірці, є яскравим представником нового українського кіно, яке піднімає відразу кілька важливих тем: від конфлікту поколінь, до різниці між двома культурами в нашій країні і ще одного нагадування, що проблема Криму і його корінного народу нікуди не зникла.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Дике поле

реж. Ярослав Лодигін 2018| 109 хвилин

Знову режисерський дебют, на цей раз Ярослава Лодигіна, правда підтриманий одним з кращих та найвідоміших українських операторів – Сергієм Михальчуком. Тандем виявився вдалим і видав сильну і правдиву історію, в основі якої лежить роман «Ворошиловград» Сергія Жадана. Історія то мчить галопом, то переходить на повільний крок і колоритно описує життя Донеччини.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Ще більше доброго українського кіно можно з легкістю знайти тут.