Поміряємось револьверами?

Обновлено: сент. 19

Підростаюче покоління навряд чи вже грає у дворі в «ковбойців та індіанців», але у народжених в СРСР і в 90-х ген вестерну вживлений в кіносмак назавжди. Тож маємо і себе радувати цім жанром, і молодь просвітлювати, бо він того точно вартий.


Вестерни переживають ренесанс в останні десятиліття. Їх пласт настільки багатогранний і широкий, що обійти його стороною у справжнього поціновувача кіно аж ніяк не вийде. Та й власне навіщо його обходити: непідкупні (або підкупні) шерифи, лихі ковбої, хороші і погані індіанці, підступні бандити, револьвери, перестрілки, дуелі, прекрасні дами і звичайно ж головний атрибут, без якого вестерн вже не вестерн – широкополі капелюхи! Все це нікуди не поділося і продовжує приваблювати своїм колоритом.


Сьогодні представляємо вам 6 яскравих представників жанру – від неовестернів до нев'янучої класики.


Лонгмайр

Longmire | США 2012-2017 | 6 сезонів

Цей серіал в жанрі contemporary-вестерна поставлений по детективним романам Крейга Джонсона про пригоди шерифа невеликого містечка в штаті Вайомінг. Після третього сезону Warner Horizon Television закрив серіал про Уолта Лонгмайра, але всемогутній Netflix не дав проекту закінчитися так швидко і викупив його. В результаті ми отримали ще цілих три сезони цієї красивої і цікавої драми з приголомшливими пейзажами, персонажами, що запам'ятовуються і добротною історією.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Дедвуд

Deadwood | США 2004-2006 | 3 сезони

Масштабний серіал про історію заснування міста Дедвуд в Південній Дакоті за часів «золотої лихоманки» в горах Блек-Хілс виходив з 2004 по 2006 роки, потім був закритий і відродився на радість фанатам через 13 років у вигляді повнометражного фільму. Тут все в стилі НВО: гіперреалізм зображення і оповідання, відверті сцени насильства і сексу, підвищене вживання ненормативної лексики – коротше кажучи, все, що ми так любимо і цінуємо. Найяскравіший представник жанру і дуже якісний кінопродукт.


Дивитися серіал Дедвуд (2004-2006) від 1 грн

Дивитися фільм Дедвуд (2019) від 1 грн


Світ Дикого Заходу

Westworld | США 2016-2020| 3 сезони

«Світ Дикого Заходу» – величезний проект, що поки можна порівняти за масштабом хіба що з «Грою Престолів», знаходиться на рідкому стику жанрів: класичного вестерну та наукової фантастики. У першому сезоні серіал спирався на повнометражний фільм «Світ Дикого Заходу», знятий в 1973 році. Всього заплановано 6 сезонів, з яких знято вже три, причому бюджети на виробництво тільки ростуть – вже відомо, що НВО виділяє на решту серій більше $200 млн. У керма, як і раніше, залишається подружжя Лізи Джой і Джонатана Нолана, що не може не радувати.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Джейн береться до зброї

Jane Got a Gun | США 2016| реж. Гевін О'Коннор

А це вже феміністський вестерн. Наталі Портман не тільки грає тут головного жіночого персонажа, навколо історії якого будується вся фабула фільму, вона ще й виступила продюсером, буквально витягнувши проект з того світу. Сценарій кілька років пролежав у «чорному списку» кращих неспродюсованних текстів; від головних ролей з різних причин відмовилися Майкл Фассбендер, Джуд Лоу і Бредлі Купер; в перший день зйомок на майданчик не з'явилася операторка... Але залізна воля Наталі і її акторський талант зробили свою справу – цей фільм однозначно зайняв своє місце в історії жанру.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Хороший, поганий, злий

Il buono, il brutto, il cattivo| Італія, Іспанія, Німеччина 1966 | реж. Серджо Леоне

Один з кращих фільмів в історії кіно і звичайно кращий вестерн у Серджіо Леоне, що закриває доларову трилогію ("За жменю доларів", "На декілька доларів більше", "Хороший, поганий, злий"). Одне перерахування акторів і їх персонажів це насолода для очей: Клінт Іствуд – «Хороший» (Блондин), Лі ван Кліф – «Поганий» (Ангельські очі), Елай Воллак – «Злий» (Туко Бенедикто Пасіфіко Хуан Марія Рамірес)... Діалоги, револьверні дуелі і безсмертна музика Енніо Морріконе – якщо ви давно не переглядали цей шедевр або з якоїсь прикрої помилки його ще не бачили, саме час надолужити.


Дивитися на oll.tv від 1 грн