Робін Вільямс про відеоігри, Адама Сендлера і кокаїн

Пост обновлен 11 окт. 2018 г.

Нещодавно відбулася прем'єра документального фільму «Зазирни в мою душу», присвяченого Робіну Уільямсу. Це зворушливе і глибоке дослідження непростого життєвого шляху оскароносного коміка, який зіграв десятки знакових ролей. Біографія Вільямса була сповнена не тільки славою, а й шокуючим падінням у вир алкогольної і наркотичної залежностей. Людина, яка дарувала сміх всьому світу, приховувала за жартами непідробний біль. У 2014-му коміка не стало.


На честь виходу фільму публікуємо добірку цитат Робіна Уїльямса різних років.1. Будь-яка несмішна річ буде смішною під певним кутом зору.


2. Актор і комік в мені взаємодоповнювані. Вони добре годують один одного. Стендапи допомагають сплачувати рахунки, коли я не можу знайти собі новий фільм.


3. Виступ перед публікою лякає і спустошує. Це як битва. Ти вбиваєш, коли виступ вдалий. А якщо ні, то гинеш сам.


«Спілка мертвих поетів»

4. Дуже дивно, коли ти зав'язав з бухлом, але у тебе є власний виноградник. Це так само, якби у Ганді був магазин делікатесів.


5. Ще дивно, коли виступаєш перед солдатами в Афганістані, і бачиш, що вони грають на дозвіллі в «Call of Duty». Хлопці, та ви рубитесь в неї в реальності!


6. Іноді тобі доводиться знятися у фільмі тільки через гроші.


7. Слава іноді стомлює. Одного разу я йшов аеропортом, раптово переді мною з'явилась жінка і сказала: «Розсміши мене». Це все одно, що вискочити перед Баришниковим і ляпнути: «Пліє! Зроби пліє! Зараз же! Зроби релеве! Підніми-но мою дружину!».


«Аладдін»

8. Ентоні Гопкінс одного разу сказав, що дуже спокусливо зіграти злодія, адже так ти можеш вивчати поведінку, за яку в реальному житті сів би у в'язницю.


9. Мої улюблені фільми з тих, де я знявся: «Спілка мертвих поетів», «Пробудження», «Король-рибалка», «Клітка для пташок», «Найкращий батько» і «Фото за годину». Цікава добірка вийшла.


10. Я більше ніколи не доторкнусь до кокаїну, тому що знаю, що це мене вб'є. Він викликає тільки параною та імпотенцію. У чому прикол? Жодного разу не задумався про те щоб повернутися до наркотиків. Безглузді розмови до півночі, потім встаєш на світанку, як вампір, висунувшись зі склепу. Е ні.


«Король-рибалка»

11. У 1980-ті існував харчовий ланцюжок, за яким визначалось, хто першим одержує сценарії. На вершині були Едді Мерфі, Білл Мюррей і Стів Мартін. Потім йшов Том Генкс, за ним я, далі Джон Кенді. Так все і працювало. Якщо фільм зі мною провалювався, я опускався на пару ланок.


12. Після виходу «Розумника Вілла Гантінга» я отримав багато листів від терапевтів і психіатрів. Вони писали: «Дякуємо, що зобразили нас по-людськи». Багато з них повідомляли, що фільм надихнув їх на те, щоб завжди до кожного пацієнта проявляти дуже уважне індивідуальне ставлення. Було приємно отримувати всі ці листи.


13. Безумовно, часто в комедії випливає по-справжньому похмура сторона. Наприклад, як в тому жарті про Голокост. Два євреї вирушили вбивати Гітлера і чекають його біля ліфта. Він повинен з'явитися о 12:15. Настав призначений час, Гітлера немає. 12:30, Гітлера немає. Ось вже перша година, а Гітлера все ще немає. Зрештою минула десь година після того, як він повинен був з'явитися. Один єврей повертається до іншого і каже: «Боже, сподіваюся, з ним нічого не сталося!». Старий жарт, але він показує, як смішне стикається віч-на-віч з чимось по-справжньому страшним.


«Місіс Даутфайр»

14. Коли Адам Сендлер грає в таких фільмах, як «Приколісти», то він намагається вирватись зі звичного образу. Решту проектів він робить з двох причин: вони оплачують рахунки і на їх зйомках він добре проводить час. А чому б ні? У «Однокласників» жахливі рецензії, але він повеселився і попрацював з друзями. У нього є шанувальники, які його люблять. І він хоче робити фільми для них. Але, з іншого боку, він хоче грати в картинах на кшталт «Любові, що збиває з ніг».


15. Обожнюю відеоігри. Чудово грати по мережі вісім годин поспіль і отримувати по дупі від 10-річного знову і знову. Це моя улюблена розвага.


16. Мені довелося двічі озвучити фільм «Попай», тому що люди не розуміли, що говорить мій герой. Після першого варіанту я звучав, як косатка, що пердить в аеродинамічній трубі.


«Доброго ранку, В'єтнам»

17. Я кинув пити, тому що народився мій перший син. Я зрозумів, що більше так не можу.


18. Алкоголізм у мене був у зв'язці з кокаїном. Мені завжди потрібно було випити, зазвичай міцного лікеру, щоб послабити дію коксу. В якомусь сенсі це був біг по колу.


19. Пам'ятаю Джорджа Карліна на першому благодійному марафоні «Comic Relief». Він відкривав шоу, вийшов на сцену і сказав: «Анорексія? Яка мені нахрін справа до того, що якась багата ***** не хоче їсти?». Потім виходив я і говорив: «Леді та джентльмени, наші телефонні лінії відкриті».


20. Не бійтеся бути нещасними.


Дивіться фільм «Зазирни в мою душу» просто зараз!


За матеріалами: Star Adviser, Jonathan Mccrea, Interview, Reader's Digest, Rolling Stone, The Guardian і книги «Інтерв'ю з Робіном Вільямсом».