Маестро Спілбергу 75!

Митцю, без якого неможливо уявити світовий кінематограф з другої половини ХХ століття по наші дні, 18 грудня виповнюється 75 років!


Стівен Спілберг – один із найтитулованіших діячів кіно в історії. Йому належить рекорд із сукупних касових зборів – його фільми зібрали понад 11 мільярдів доларів. При цьому ювіляр вільно почувається у будь-якому жанрі, за який береться, чи то військове кіно, екшн, фантастика, шпигунський трилер чи мелодрама.


Сьогодні зібрали для вас п'ять фільмів, що підтверджують сказане вище: 5 стрічок, 5 жанрів, 5 шедеврів.


 

Врятувати рядового Раяна

Saving Private Ryan | 1998 США | 169 хв.

5 премій «Оскар», 2 «Золотих глобуси», місце в Національному реєстрі фільмів США, які мають культурне, історичне або естетичне значення, визнання критиків і глядачів у всьому світі – все це про велике військове кіно. Надреалістична манера зйомки буквально занурює глядача до центру бойових дій Другої світової війни. Сцена висадки союзників у Нормандії, з якої починається фільм, по праву вважається однією з найправдоподібніших і наймасштабніших в історії військового кінематографу.


Дивись на OLL.TV

 

Особлива думка

Minority Report | 2002 США | 139 хв.

Цей науково-фантастичний детектив знято за мотивами однойменного оповідання Філіпа Діка. Термін «особлива думка» (minority report) має юридичне походження. Їм називається думка одного або кількох членів суду, що відрізняється від прийнятого судом рішенням. У цій історії роль таких суддів виконують медіуми, які можуть передбачати вбивства ще до їх скоєння. На їх передбачення спирається поліція та заарештовує злочинців заздалегідь. Цю дилему і досліджує фільм Спілберга – питання правомірності засудження, смертної кари та правосуддя в цілому не дають спокою герою Тома Круза, який зіграв тут одну з найкращих своїх ролей.


Дивись на OLL.TV

 

Мюнхен

Munich | США, Канада, Франція 2005| реж. Стівен Спілберг

Це фільм про відплату. Про неможливість пробачити смерть своїх громадян. Про моральний вибір допустимих форм боротьби зі злом і про те, через що проходить людина, якій доручено помститися. Один з найбільш гучних терактів в історії – захоплення ізраїльських спортсменів на мюнхенській Олімпіаді і невдала спроба їх звільнення, змушує керівництво Ізраїлю створити секретну і неофіційну групу, яка отримує завдання знищити всіх причетних до трагедії. Сильний і цікавий фільм з відмінним кастом: Ерік Бана, ще мало кому відомий Деніел Крейг, французи Матье Кассовіц та Матье Амальрік, Кіаран Хайндс та Джеффрі Раш.


Дивись на OLL.TV

 

Термінал

The Terminal | 2004 США | 123 хвилини

У це важко повірити, але цей добрий та зворушливий фільм знятий на основі реальної історії. Мехран Карімі Насері, біженець з Ірану, через бюрократичну тяганину був змушений прожити цілих 18 років в аеропорту Парижа. Герою Тома Хенкса пощастило більше – його перебування у нью-йоркському аеропорту обмежилося 9 місяцями. Отже, якщо ваш рейс колись затримають на пару годин, згадайте цю історію та посміхніться. Якщо хлопець із вигаданої країни Кракозія зміг непогано провести стільки часу серед пасажирів та багажу, то зможете й ви.


Дивись на OLL.TV

 

Індіана Джонс і королівство кришталевого черепа

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull | 2008 США | 117 хв.

Четвертий фільм серії про пригоди відчайдушного археолога та шукача пригод Індіану Джонса у незмінному виконанні Харрісона Форда. Стівен Спілберг спочатку не збирався знімати продовження трилогії і довгий час відмовлявся, але Форд та Джордж Лукас таки змогли вмовити метра. І нехай ця частина єдина, яка не отримала жодного Оскара, ми все одно знімаємо капелюх (наш, не Індіани) і дякуємо ювіляру за солодкі хвилини повернення в дитинство. Тут все, як і раніше, на своїх місцях: бійки, трюки, погоні, справжні декорації, мінімум спецефектів, невмирущі лиходії та мужність нев'янучого героя.


Дивись в AMEDIATEKA на OLL.TV