Українки у світовому кіно

Міла Куніс, Ольга Куриленко, Міла Йовович, Віра Фарміга – чотири прекрасні акторки європейського та американського кіно. Крім таланту, краси, затребуваності, зоряного статусу, десятків вдалих і відомих ролей є ще одна річ, яка їх об'єднує – всі вони вважають Україну своєю Батьківщиною.


Кожен раз, коли ми бачимо одну з них у фільмах кращих режисерів світу в компанії з кращими акторами сучасності, ми мимоволі говоримо собі: «Наша дівчинка!..».


А ролей, і ролей різнопланових, у них дійсно багато. Куриленко – вже давно не тільки «дівчина Бонда», а Йовович – не тільки Жанна д'Арк або «П'ятий елемент». Сьогодні у блозі підбірка фільмів за участю Ольгі, Віри та двох Міл, на які варто звернути увагу.


 

Стіни

Kirot | Ізраїль, Франція, США 2009| 108 хвилин

Напружений, жорсткий і реалістичний фільм про нелегку долю повій зі Східної Європи, які змушені взятися за зброю і стати кілерами. Це і драма, і соціальний маніфест, в якому Ольга Куриленко грає в парі з переможницею ізраїльської «фабрики зірок» співачкою Нінет Тайеб. Тут є все і від хорошого бойовика: погані хлопці, хороші дівчата, стрільба, постійна напруга і екшн.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Початковий код

Source Code | США, Канада 2011| 89 хвилин

Один з кращих фільмів про подорожі в часі, що органічно поєднав в собі кілька жанрів: бойовик, наукову фантастику і мелодраму. Віра Фарміга грає тут роль диспетчера і путівника для головного героя. Виконувати прагматичні й цинічні накази начальства, дотримуватися секретності і зберігати спокій, але при цьому залишатися доброю людиною і щиро намагатися допомогти своєму візаві – Фарміга просто майстерно показує цей спектр емоцій.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Шпигун, який мене кинув

The Spy Who Dumped Me | США 2018 | 112 хвилин

Чорна комедія Сюзанни Фогель про двох звичайних дівчат, які опиняються в епіцентрі світової змови. У цій пародії на бойовики змішалося все: гумор на грані, перестрілки і гора тіл, феміністичні ідеї, трохи еротики, фірмова неадекватність героїні Кейт Маккіннон, комедійно-брутальна Міла Куніс і навіть несподівана Джилліан Андерсон в ролі шефа контррозвідки.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Мушкетери

The Three Musketeers | Франція, США 2011| 106 хвилин

Дуже альтернативне прочитання нетлінної класики Олександра Дюма. Історичний антураж, прекрасні костюми, масштабні декорації, захоплююча історія, відважні герої, бойові сцени і трюки – до певного моменту все звично… Але коли на летючому кораблі раптом з'являється герцог Бекінгем, внутрішній любитель класики відключається і ти вже просто стежиш за масштабним і дорогим фентезі. Перлина якого звичайно – підступна Міледі Вінтер у виконанні Йовович.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

Дихай в імлі

Dans la brume | Франція 2018 | 85 хвилин

Французький фільм-катастрофа з чудовим акторським тандемом Куриленко і Ромена Дюріса. Ми вже звикли до постапокаліптичних зображень американських міст, тим цікавіше буде подивитися на затоплений отруйним туманом майже по дахи вимерлий Париж. Історія виживання дружної французької сім'ї та їх сусідів, відрізаних від світу в своїх квартирах на верхніх поверхах будівлі, а ще любові, самопожертви і надії на порятунок…

Дивитися на oll.tv від 1 грн

 

П'ятий елемент

The Fifth Element | Франція 1997 | 125 хвилин

І наостанок давайте переглянемо класику, тому що вона прекрасна і назавжди з нами...

Сценарій одного зі своїх найвідоміших фільмів Люк Бессон почав писати в 16 років. І дійсно вийшла трохи підліткова, але при цьому глибока і одночасно весела і зворушлива історія про порятунок людства. На той момент муза режисера, зовсім ще молода Міла Йовович, зіграла в компанії таких метрів, як Гері Олдман, Брюс Вілліс і Іен Холм. А пам'ятаєте «божественну мову», якою розмовляє її персонаж? Вона була винайдена Люком Бессоном і значно доповнена самою Мілою – в кінці зйомок пара вже досить вільно розмовляла на ньому навіть у реальному житті.

Дивитися на oll.tv від 1 грн