Уроки історії за $100 млн

Школа дала нам базові знання з історії людства. Історичні і пригодницькі романи вдихнули в них сенс. Доросле життя показало що означає фраза «історію пишуть переможці».


Кіно ж, як ніщо інше, робить історію живою в нашій уяві. Так, нехай в ньому можливі неточності та є доля вигаданого, але залишимо глузування з цього професійним історикам. А самі в черговий раз після перегляду збігаємо в Вікіпедію почитати про римського імператора або британського монарха…


Сідайте зручніше, сьогодні у нас 5 ненудних історичних уроків у серіальному форматі.

Доміна

Domina | Великобританія, Італія 2021| 1 сезон

Прем'єрний міні-серіал про життя Лівії Друзілли, дружини першого римського імператора Октавіана Августа, матері другого – Тіберія і бабусі четвертого – Клавдія. Вона суттєво впливала на політичні та військові справи щойно створеної імперії, була правою рукою чоловіка, а після смерті була «обожнена» народом Риму. Серіал – цікава подорож в цей насичений період світової історії.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Рим

Rome | США, Великобританія, Італія 2005-2007| 2 сезони

Перший по-справжньому масштабний і дорогий серіал про велику епоху Стародавнього Риму часів правління Гая Юлія Цезаря. Проект, що спочатку планувався як міні-серіал, привернув рекордні $100 млн тільки на перший сезон, був продовжений на другий і можливо тривав би й донині, якби не пожежа на італійській студії, яка знищила 75% декорацій. «Рим» і зараз вражає розмахом, історичною достовірністю і напруженим сюжетом.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Леонардо

Leonardo | Італія 2021| 1 сезон

По-перше, ми дізнаємося історію створення найвідоміших творів Леонардо да Вінчі, яка загорнута у детективний сюжет. По-друге, на задньому, а часто і на передньому плані, проходять найважливіші події кінця XV століття, учасником яких був митець. А підтягнути свої історичні знання ще нікому не завадило.

Дивитися на oll.tv від 1 грн

Тюдори

The Tudors| Великобританія, Канада, Ірландія 2007-2010 | 4 сезони

У центрі оповідання – Генріх VIII, особистість суперечлива і яскрава. З одного боку, це талановитий полководець, освічена людина, музикант, з іншого, жорстокий правитель, який залишив в історії кривавий слід. А його відносини зі своїми шістьма дружинами і незліченними фаворитками гідні окремого дослідження. Чим з успіхом і займаються творці цього костюмованого історичного проекту.


Дивитися на oll.tv від 1 грн

Вікторія

Victoria | Великобританія 2016-2019 | 3 сезони

Ще один масштабний історичний серіал про символ Британської Імперії дев'ятнадцятого століття, королеву Вікторію. Палацова атмосфера, хитросплетіння політичного життя і перші кроки на міжнародній арені юного монарха – тут все варте уваги.


Дивитися на oll.tv від 1 грн