З новим, 4720 роком!

1 лютого за китайським календарем настане рік синьо-чорного Водяного Тигра. А ще за три дні у Пекіні розпочнуться зимові Олімпійські ігри. Це чудові приводи поговорити про кіно цієї країни та поділитися їм з вами.


Економічне зростання Китаю просто не могло не позначитися на ставленні цієї країни до кінематографу. Сьогоднішні амбіції країни ні мало ні багато стати світовим лідером індустрії. І для реалізації цієї стратегії вже зараз робиться дуже багато. Це і зйомка високобюджетних картин англійською мовою, і участь китайських акторів у відомих блокбастерах, і покупка світових мереж кінотеатрів, і потужні фінансові вкладення практично у всі провідні кіностудії світу.


Влаштовуємося зручніше і насолоджуємось крутими фільмами та серіалами made in China.


 

Битва світів

Ci sha xiao shuo jia | 2021 Китай | 130 хв.

Цей фентезійний фільм, заснований на серії комп'ютерних ігор, може похвалитися першокласною графікою, мальовничими сценами боїв та цікавим способом зв'язування двох світів – сучасного та казкового. Фантастичний світ роману відомого письменника починає впливати на життя в реальному, що змушує головного героя вирушити на пошуки автора, щоб убити його.


Дивись на OLL.TV

 

Заборонене царство

Forbidden kingdom | 2008 Китай | 104 хв.

Ще одне китайське фентезі з двома визнаними майстрами єдиноборств – дорогим серцю кожного кіномана Джекі Чаном та харизматичним Джетом Лі. Тут все в дусі жанру: літають воїни, маги проникають крізь кам'яні стіни, а тендітні дівчата трощать багатотонні колони. А ще це класна і подекуди дуже смішна казка, де добро з кулаками перемагає зло з кулаками.


Дивись на OLL.TV

 

Іп Ман

Yip Man | 2008 Гонконг | 106 хв.

Іп Ман – реальна історична постать, визначний майстер китайських бойових мистецтв та вчитель Брюса Лі. Він перший, хто почав відкрито викладати стиль кунг-фу Він-чунь, порушивши кланову традицію передачі майстерності. У цьому напівбіографічному фільмі розповідається про події, що відбулися у 1930-х роках за часів Другої японо-китайської війни та про перемогу Іп Мана над японським генералом Міурою.


Дивись на OLL.TV

 

Мулан: Нова легенда

Heng kong chu shi | 2020 Китай | 98 хв.

Черговий, цього разу анімаційний, погляд на китайську легенду про дівчину на ім'я Мулан, яка вирушає на війну під виглядом чоловіка замість свого батька. Анімація тут досить незвичайна – при перегляді створюється враження, що ви знаходитесь у комп'ютерній грі, яку за вас проходить хтось інший. Окрім очікуваного бойового протистояння героїні з ворогами батьківщини, другою наскрізною темою стала емансипація та жіноча солідарність у жорстокому чоловічому світі. Такі вже світові тренди і Китай, безумовно, зважає на них.


Дивись на OLL.TV

 

Детектив L

Detective L | 2019 Китай | 1 сезон

Тільки вже за цим кадром з фільму та за назвою серіалу відразу стає зрозуміло, що це китайська відповідь Шерлоку. Атмосфера 30-х років, ексцентричний молодий і симпатичний приватний детектив, що грає на саксофоні і затьмарює своїм інтелектом всю шанхайську поліцію, – що ще потрібно для безпрограшної історії. Хіба тільки заварений чай, ковдрочка і час для перегляду 24 серій.


Дивись на OLL.TV